انهار
انهار
مطالب خواندنی

فرمانده کل سپاه: مسئولان کشور ملاحظه‌کاری در مورد آل‌سعود را کنار بگذارند

بزرگ نمایی کوچک نمایی
به گزارش فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری صبح دیروز در ششمین جشنواره علمی تحقیقاتی علوم پزشکی سپاه «باقرالعلوم» که در سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی بقیهًْ‌الله (عج) تهران برگزار شد، گفت: پیشرفت علمی‌مان باید اسلامی باشد و اگر این نباشد در مسیر انقلاب اسلامی نیست.
وی ادامه داد: در هر دوره‌ای مطالبی مهم است، در حال حاضر نیز جهاد علمی باید مورد توجه قرار گیرد. جهاد علمی باید دغدغه مشترک و مهم هر نیروی انقلابی باشد. دغدغه همه پاسداران و مومنین انقلابی نیز پیشرفت انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای انقلاب است.
سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه آرمان انقلاب اسلامی ایجاد تمدن اسلامی است، تصریح کرد: در حال حاضر با این آرمان فاصله داریم. انقلاب اسلامی محدود به عرصه‌های داخلی نمی‌شود، دینی بودن و ماندن، مردمی بودن و ماندن، استقلال از شرق و غرب و فراملی بودن از انتظارات رهبری است.
وی امنیت و سلامت جامعه را دو مسئله بسیار مهم و دو الزام قطعی برای پیشرفت هر جامعه‌ای دانست و خاطرنشان کرد: ما از آن عبور کرده ایم و البته این موضوع به معنای این نیست که در این حوزه تلاش نکنیم، بلکه به این معنا است که با توجه به این آرامش، نیازمند حرکت جهادی در عرصه‌های فرهنگی سیاسی اقتصادی و علمی هستیم چرا که حرکت غیرجهادی ما را به هدف نمی‌رساند.
فرمانده کل سپاه گفت:‌ درگیری‌های نظامی و دفاعی که در دهه اول انقلاب شاهد آن بودیم به لطف خدا کمتر شده و از آن گذر کردیم،مانند جنگ تحمیلی. در دهه دوم و سوم انقلاب نیز مشکلات امنیتی داشتیم که از آن نیز گذر کردیم.
وی مخالف داشتن را از ویژگی‌های حرکت‌های جهادی دانست و اظهار داشت: حرکت‌های جهادی باید برای خدا و خالصانه و با تلاش باشد، بعنوان مثال در بحث بودجه مخالفت‌هایی را که مانع رسیدن بودجه به امور تحقیقاتی می‌شود باید بشناسیم و با آن مقابله کنیم.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی دو بعد بیرونی و داخلی دارد گفت:  بعد بیرونی انقلاب اسلامی بخوبی جلو می‌رود و موتور محرکه بعد بیرونی انقلاب اسلامی، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی است، نقش ما در داخل مقاومت و ایستادگی است و مخالفت‌هایی که با ما می‌شود بخاطر همین ایستادگی است.
سرلشکر جعفری ادامه داد: هر روز شاهد تقویت قدرت انقلاب اسلامی در بیرون هستیم و دشمنان و در راس آنها آمریکا آن را پذیرفته‌اند و به آن تن داده‌اند.
فرمانده کل سپاه اظهار داشت: امروز عربستان خائن دقیقا پا جای پای اسرائیل و صهیونیست گذاشته است. در حال حاضر مخالفین انقلاب اسلامی روزبه روز شفاف‌تر می‌شوند و دیگر نمی‌توانند پشت نقاب نفاق پنهان شوند. امروز عربستان با بی‌شرمی و وقاحت، ملتی را که به دنبال نفی نظام سلطه است، بمباران و قتل عام می‌کنند.
وی با بیان اینکه مسئولین ما به خاطر ملاحظات جمهوری اسلامی در گذشته در خصوص عربستان حرفی نمی‌زدند، تاکید کرد: حالا که این حملات صورت گرفته باید این ملاحظات شکسته شود. امروز آل سعود در معرض اضمحلال و سقوط است.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -