انهار
انهار
مطالب خواندنی

در جنگ بعدي وارد فلسطين اشغالي خواهيم شد

بزرگ نمایی کوچک نمایی
دبير كل حزب‌ا... لبنان در گفت وگويي مهم با مدير شبكه الميادين، اعلام كرد: «سوريه يكي از اعضاي محور مقاومت است و حملات به سوريه به علت عضويت در اين محور صورت گرفته است. اين امكان وجود دارد كه حزب‌ا... به عنوان يكي از اعضاي محور مقاومت به بمباران‌هاي اسرائيل در سوريه پاسخ دهد. كسي قول نداده است كه اين حملات بي‌پاسخ بماند. البته قاعده‌اي نيز تعيين نمي‌كنيم.»
به گزارش رجانيوز، سيد حسن نصرا... دبير كل حزب‌ا... لبنان در گفت‌وگو با شبكه الميادين و در پاسخ به سوالي در خصوص اقدامات گوناگون رژيم صهيونيستي در نقض حريم لبنان تصريح كرد: اتفاقات چند ماه گذشته در مزارع شبعا پيام صريح حزب‌ا... به اسرائيل بوده است كه حزب‌ا... نقض حريم لبنان را تحمل نمي‌كند و وظيفه آن پاسخ مناسب به اسرائيل است.
وي در ادامه تصريح كرد: پروازهاي شناسايي روزانه اسرائيل از جمله نقض حاكميت لبنان است. اقدامات مزدوران و ايجاد دستگاه‌هاي شنود، كشتار و ترور و تيراندازي در مرزها از جمله موارد ديگر نقض خط قرمز ما و نقض حاكميت لبنان است.
نصرا... تأكيد كرد: زمان و مكان مناسب وشيوه لازم براي پاسخ به دشمن اسرائيلي را مد نظر داريم و آن را حق خود مي‌دانيم.
دبير كل حزب‌ا... در خصوص مشغوليت حزب‌ا... در ديگرجبهه‌ها از جمله سوريه گفت: گفته مي‌شود كه حزب‌ا... در مناطق ديگر دچار فرسايش شده كه اين موضوع مبالغه آميز است و حضورش در مناطق ديگر به آمادگي و امكانات و نيروهايش خدشه‌اي وارد نكرده است.
حزب‌ا... قدرتمندتر شده است
وي افزود: حزب‌ا... در سال جديد قدرتمندتر شده است و اگر تجاوزي صورت گيرد آمادگي كافي دارد و حتي برخي از تسليحات حزب‌ا... به ذهن دشمن اسرائيلي نيز خطور نمي‌كند.
دبير كل حزب‌ا... در ادامه يادآورشد: مقاومت در حال حاضر به تواني دست يافته كه بتواند وارد الجليل شود، البته به بعد از الجليل نيز مي‌تواند وارد شود. شايد مقاومت امروز در سوريه درگير باشد ولي مسأله اصلي براي آن مقابله با دشمن اسرائيلي است.
مقاومت در لبنان به صورت شبانه روز در آماده باش كامل است
وي افزود: مقاومت در لبنان به صورت شبانه روز در آماده باش كامل است تا در برابر دشمن اسرائيلي به پيروزي قاطع دست يابد.
نصرا... با اشاره به اين‌كه موشك‌هاي فاتح 110 مدت‌ها است به دست ما رسيده است و موضوع تازه‌اي نيست و از سال 2006 در اختيار ماست گفت: موشك‌هاي فاتح نسبت به موشك‌هايي كه اكنون در اختيار داريم بسيار قديمي هستند و آن چه امروز مقاومت در اختيار دارد مي‌تواند ما را به مقابله با هر حمله‌اي در آينده قادر سازد.
دبير كل حزب‌ا... لبنان در خصوص جاسوسي كه اخيرا در حزب‌ا... دستگير شد تصريح كرد: هر چند نفوذ عوامل دشمن به حزب‌ا... موضوعي طبيعي مي‌تواند باشد اما براي ما طبيعي نيست.
برخي كشورها جاسوسي اسرائيل را كرده اند
وي افزود: اين فرد ارتباطي با نهاد نظامي مقاومت نداشته است وحدود 5 ماه پيش بازداشت شد.
دبير كل حزب‌ا... در خصوص احتمال جاسوسي كشورهاي عربي از حزب‌ا... نيز تصريح كرد: پس از جنگ 2006 برخي كشورهاي عربي اطلاعاتي از حزب‌ا... كسب كرده و در اختيار اسرائيل قرار دادند.
هدف قرار دادن سوريه به مثابه هدف قرار گرفتن مقاومت است
نصرا... با اشاره به اين‌كه هر گونه هدف قرار دادن سوريه به مثابه هدف قرار گرفتن مقاومت است تصريح كرد: بر اين اساس ممكن است حزب‌ا... تصميم به پاسخ دهي به اين تجاوزات در هر لحظه بگيرد. ما هرگز متعهد به اين نشده ايم كه تجاوز به لبنان را پاسخ ندهيم. اين‌كه چه زماني از حق پاسخ استفاده كنيم به خود ما مربوط است.
دبير كل حزب‌ا... لبنان در ادامه تأكيد كرد: اگر به سوريه حمله شود در هر زماني ممكن است وارد عمل شويم.
در جولان اشغالي حضور تشكيلاتي نداريم
نصرا... در خصوص حضور در جولان اشغالي در سوريه نيز يادآور شد: گفته ايم آماده حمايت از مقاومت سوريه در جولان هستيم. اما آن چه در جولان رخ داده مقاومت سوريه است و ما در آن جا حضور نداريم. ما فقط به گروه‌هاي مقاومت در آن جا كمك مي‌كنيم و حضور تشكيلاتي نداريم.
براي ترميم روابط با حماس شرطي تعيين نكرديم
دبير كل حزب‌ا... لبنان در ادامه حماس را جنبشي از جنبش‌هاي مقاومت خواند و گفت: در سطح سران حماس تصميم گيري شده كه روابط با ايران و حزب‌ا... به حالت سابق بازگردد و البته روابط تا حدودي نيز ترميم شده است.
وي افزود: ما براي ترميم روابط با حماس شرطي تعيين نكرديم. ما از حماس دور نشده بوديم بلكه حماس از ما دور شده بود.
در جنگ غزه، اسرائيل شكست سختي از مقاومت فلسطين متحمل شد
دبير كل حزب‌ا... افزود: در 8 سال گذشته اسرائيل نشان داد كه توان و قدرتي ندارد و در جنگ اخير غزه نيز دستاوردي نداشت و نتوانست موشك‌هاي غزه را سرنگون كند و گردان گولاني نيز شكست فجيعي از مقاومت فلسطين خورد.
اسرائيل نمي‌تواند در جنگ آينده با لبنان به پيروزي برسد
نصرا... تصريح كرد: شكست ارتش اسرائيل در غزه به معناي اين است كه اسرائيل آمادگي جنگ با لبنان را ندارد. اسرائيل نمي‌تواند در جنگ آينده با لبنان به پيروزي برسد.
سرنگوني نظام سوريه و راه حل نظامي موضوعيت خود را از دست داده است
نصرا... در خصوص موضوع سوريه تصريح كرد: اكنون همه به اين نتيجه رسيده اند كه كسي نمي‌تواند سوريه را سرنگون كند. گروه موسوم به دوستان سوريه و مخالفان مسلح نظام سوريه نيز اين را دريافتند كه سرنگوني نظام سوريه غير ممكن است.
دبيركل حزب‌ا... سوريه با اشاره به اين‌كه جهانيان نتوانستند راه حل نظامي را به سوريه تحميل كنند گفت: البته هنوز در خصوص راه حل سياسي نيز توافقي صورت نگرفته است. راه حل سياسي كه مشروط به كناره گيري اسد باشد از سوي نظام سوريه مورد پذيرش نيست.
وي تصريح كرد: ديگر موضوع سرنگوني نظام سوريه و راه حل نظامي موضوعيت خود را از دست داده است.
تركيه با داعش و جبهه النصره ارتباط ميداني دارد
دبيركل حزب‌ا... با اشاره به نقش تركيه گفت: تركيه با داعش و جبهه النصره ارتباط ميداني دارد و مرز خود را باز گذاشته و تقريباً هيچ سلاحي بدون اطلاع اين كشور وارد سوريه نمي‌شود.
وي تأكيد كرد: اگر تركيه مرز خود با سوريه را ببندد هيچ كس نمي‌تواند وارد يا خارج شود.هنوز افراد مسلح از مرز تركيه وارد سوريه مي‌شوند. موضع تركيه در قبال سوريه سختگيرانه است اما با روي كار آمدن دولت جديد عراق ممكن است موضعش در قبال بغداد تغيير كند.
امريكا تا 2 يا 3 سال آينده قصد نابودي داعش را ندارد
نصرا... با اشاره به اين‌كه امريكا داعش را براي تأمين منافع خود به وجود اورده تصريح كرد: زماني كه همپيمانان امريكا در معرض خطر اين گروه قرار گرفتند امريكا سياست خود را تغيير داد.
وي افزود: برخي مقامات عربي گفته بودند كه اگر داعش به پيشروي‌هاي خود ادامه دهد تا يك ماه ديگر به اروپا مي‌رسد كه بر اين اساس ائتلاف عليه داعش تشكيل شد. امريكا مدعي است كه با اين ائتلاف قصد نابودي داعش را دارد اما تا 2 يا 3 سال آينده امريكا قصد نابودي داعش را ندارد.
نصرا... تصريح كرد: در واقع هدف آن‌ها محدود كردن داعش است تا به ديگر كشورها نزديك نشود. داعش را درست كردند تا شرايط خود را به منطقه تحميل كنند.
دبيركل حزب‌ا... لبنان افزود: تاكنون حملات هوايي ائتلاف عليه داعش ناچيز بوده است و هر از گاهي اعلام مي‌كنند فلان تعداد حمله عليه اين گروه انجام داده‌اند.
آمريكايي‌ها مي‌خواهند در عراق حضور نظامي داشته باشند
نصرا... افزود: امريكايي‌ها مي‌خواهند در عراق پايگاه به دست بياورند و نظاميانشان مصونيت داشته باشد. آن‌ها قصد دارند در عراق حضور نظامي داشته باشند.
ميشل عون نامزد مورد حمايت حزب‌ا... براي رياست جمهوري است
نصرا... در خصوص موضوع رئيس جمهوري آينده لبنان نيز تصريح كرد: ميشل عون نامزدي است كه ما معرفي مي‌كنيم.
وي افزود: در گفت وگو با المستقبل توافق كرديم كه به تفاهم برسيم. حتي ممكن است توافقي مكتوب نيز حاصل شود.
دبيركل حزب‌ا... لبنان تصريح كرد: در جريان المستقبل گروه‌هاي تندرويي هستند كه با گفت وگو ميان اين جريان و حزب‌ا... مخالف هستند كه مورد حمايت عربستان هستند. ولي سعدالحريري خود خواستار گفتگوها بوده است.
در خصوص قيمت نفت قبل از اين‌كه ايران از پا درآيد كشورهاي ديگر فروخواهند پاشيد
نصرا... درباره برنامه هسته‌اي ايران تصريح كرد:موضوع هسته‌اي براي تحت تأثير قرار دادن استقلال ايران است. ايران قاطعانه اعلام كرده كه فقط درباره موضوع هسته‌اي مذاكره مي‌كند و نه در مورد مسائل منطقه اي.
وي افزود: ايران مقابل همه فشارهاي ايستاده است و در خصوص قيمت نفت نيز قبل از اينكه ايران از پا درآيد كشورهاي ديگر فروخواهند پاشيد.
دبيركل حزب‌ا... لبنان تأكيد كرد: ايران استوار خواهد ماند و آينده روشني نيز دارد.
حاج قاسم سليماني برادر و عزيز بنده است
نصرا... در خصوص سردار سليماني نيز گفت: من حاج قاسم سليماني را مي‌شناسم و او برادر نزديك و عزيز بنده است.
وي تأكيد كرد: او از اولين كساني بود كه در اتفاقات عراق به كمك رفت. حاج قاسم سليماني نقش مهمي در توقف پيشروي داعش در عراق داشت. كساني كه مانع پيشروي داعش شدند، عراقي‌ها با كمك ايراني‌ها هستند. ايران نقش مشورتي و لجستيكي در عراق دارد.
تحولات يمن به ايران و حزب‌ا... ارتباطي ندارد
نصرا... همچنين ارتباط ميداني با انصارا... يمن را رد كرد و گفت: ارتباط سياسي بين دو طرف وجود دارد اما ارتباط ميداني وجود ندارد. آن چه در يمن اتفاق افتاده است يك تصميم كاملاً داخلي است و به رهبري جنبش انصارا... و تحركات دولت بستگي داشت و تحولات يمن به ايران نيز ارتباطي نداشت.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز
بسم الله الرحمن الرحیم
چهار پناهگاه در قرآن
   
أَبَانُ بْنُ عُثْمَانَ وَ هِشَامُ بْنُ سَالِمٍ وَ مُحَمَّدُ بْنُ حُمْرَانَ عَنِ الصَّادِقِ (علیه السلام) قَالَ:
عَجِبْتُ لِمَنْ فَزِعَ مِنْ أَرْبَعٍ كَيْفَ لَا يَفْزَعُ إِلَى أَرْبَعٍ
(۱) عَجِبْتُ لِمَنْ خَافَ كَيْفَ لَا يَفْزَعُ إِلَى قَوْلِهِ- حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ فَإِنِّي سَمِعْتُ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ يَقُولُ بِعَقَبِهَا فَانْقَلَبُوا بِنِعْمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَ فَضْلٍ لَمْ يَمْسَسْهُمْ سُوءٌ
(۲) وَ عَجِبْتُ لِمَنِ اغْتَمَّ كَيْفَ لَا يَفْزَعُ إِلَى قَوْلِهِ- لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحانَكَ إِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ فَإِنِّي سَمِعْتُ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ يَقُولُ بِعَقَبِهَا- وَ نَجَّيْناهُ مِنَ الْغَمِّ وَ كَذلِكَ نُنْجِي الْمُؤْمِنِينَ
(۳) وَ عَجِبْتُ لِمَنْ مُكِرَ بِهِ كَيْفَ لَا يَفْزَعُ إِلَى قَوْلِهِ- وَ أُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِيرٌ بِالْعِبادِ فَإِنِّي سَمِعْتُ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ يَقُولُ بِعَقَبِهَا- فَوَقاهُ اللَّهُ سَيِّئاتِ ما مَكَرُوا
(۴) وَ عَجِبْتُ لِمَنْ أَرَادَ الدُّنْيَا وَ زِينَتَهَا كَيْفَ لَا يَفْزَعُ إِلَى قَوْلِهِ- ما شاءَ اللَّهُ لا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ فَإِنِّي سَمِعْتُ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ يَقُولُ بِعَقَبِهَا- إِنْ تَرَنِ أَنَا أَقَلَّ مِنْكَ مالًا وَ وَلَداً. فَعَسى‏ رَبِّي أَنْ يُؤْتِيَنِ خَيْراً مِنْ جَنَّتِكَ وَ عَسَى مُوجِبَةٌ
    
آقا امام صادق (عليه السّلام) فرمود: در شگفتم از كسى كه از چهار چيز مى‌هراسد چرا بچهار چيز پناهنده نميشود:
(۱) شگفتم از آنكه ميترسد چرا پناه نمى‌برد بفرمودۀ خداى عز و جل« حَسْبُنَا اَللّٰهُ‌ وَ نِعْمَ‌ اَلْوَكِيلُ‌ » خداوند ما را بس است و چه وكيل خوبى است زيرا شنيدم خداى جل جلاله بدنبال آن ميفرمايد:بواسطۀ نعمت و فضلى كه از طرف خداوند شامل حالشان گرديد باز گشتند و هيچ بدى بآنان نرسيد.
(۲) و شگفتم در كسى كه اندوهناك است چرا پناه نمى‌برد بفرمودۀ خداى عز و جل:« لاٰ إِلٰهَ‌ إِلاّٰ أَنْتَ‌ سُبْحٰانَكَ‌ إِنِّي كُنْتُ‌ مِنَ‌ اَلظّٰالِمِينَ‌ » زيرا شنيدم خداى عز و جل بدنبال آن ميفرمايد در خواستش را برآورديم و از اندوه نجاتش داديم و مؤمنين را هم چنين ميرهانيم.
(۳) و در شگفتم از كسى كه حيله‌اى در بارۀ او بكار رفته چرا بفرمودۀ خداى تعالى پناه نمى‌برد« وَ أُفَوِّضُ‌ أَمْرِي إِلَى اَللّٰهِ‌ إِنَّ‌ اَللّٰهَ‌ بَصِيرٌ بِالْعِبٰادِ »:كار خود را بخدا واگذار ميكنيم كه خداوند بحال بندگان بينا است)زيرا شنيدم خداى بزرگ و پاك بدنبالش مى‌فرمايد خداوند او را از بديهائى كه در بارۀ او بحيله انجام داده بودند نگه داشت.
(۴) و در شگفتم از كسى كه خواستار دنيا و آرايش آن است چرا پناهنده نميشود بفرمايش خداى تبارك و تعالى(« مٰا شٰاءَ اَللّٰهُ‌ لاٰ قُوَّةَ‌ إِلاّٰ بِاللّٰهِ‌ »)(آنچه خدا خواست همان است و نيروئى جز به يارى خداوند نيست)زيرا شنيدم خداى عز اسمه بدنبال آن ميفرمايد اگر چه مرا در مال و فرزند از خودت كمتر مى‌بينى ولى اميد هست كه پروردگار من بهتر از باغ تو مرا نصيب فرمايد (و كلمۀ:عسى در اين آيه بمعناى اميد تنها نيست بلكه بمعناى اثبات و تحقق يافتن است).
من لا يحضره الفقيه، ج‏۴، ص: ۳۹۲؛
الأمالي( للصدوق)، ص: ۶؛
الخصال، ج‏۱، ص: ۲۱۸.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -