انهار
انهار
مطالب خواندنی

عرفه روز خداشناسی از زبان ابا عبدالله علیه السلام

بزرگ نمایی کوچک نمایی
«عرفه» در تاریخچه خود خاطراتی از مردان بزرگ الهی چون آدم ابوالبشرعلیه السلام، ابراهیم خلیل علیه السلام، پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) و نیز آقا سیدالشهدا علیه السلام دارد.
«عرفه» روزی است که اولیاء الهی و تقوا دوستان و تقواپیشگان با قدردانی از عنایات الهی در این روز، خود را از تلألؤ رحمت و عنایات الهی بهره مند میسازند و به دریای بیکران رحمت الهی شناور میشوند.
«عرفه»، روز معرفت، روز جاودانگی و ابدیت، روز عشق بازی با خدا و روز فرزانگی است.
«عرفه»، روزی است که باید غبار عصیان و افسار گسیختگی، از قلب‏ها زدوده شود؛ و به شوق آمرزش الهی از باب «توبه» در آغوش رحمت الهی جای گرفت.
«عرفه»، روزی است که ملائکه و فرشتگان الهی، سبد سبد رحمت الهی و طبق طبق شیرینی اجابت دعا در دست، سراغ بندگان خدا که به سوی خدا، توبه کنندگان و حاجت خواهان میروند می‏رسند.
«عرفه»، روزعشق است و مهربانی؛ روز بهار فرصت‏ها و هنگامه رویش گلستان «رحمت» است.
«عرفه» نگین انگشتری ماه نورانی ذی‏حجه است.
«عرفه»، روز اشک و ناله و فغان است.
«عرفه»، روز حسین علیه ‏السلام و حسینی شدن و دل بر حسین علیه‏ السلام سپردن و هم نوا با حسین علیه‏ السلام دعای عرفه خواندن است.
«عرفه»، روز دعا و امیدواری به اجابت دعا در درگاه الهی است.
«عرفه»، روز خدا و خدایی شدن است و در روز عرفه، می‏توان دستان رحمت الهی را بر سر خود حس کرد زیرا رحمت الهی بی‏کران است.
«عرفه»، روز شکستن بت‏ های درون و روز بریدن از خاک و پیوند با افلاکیان و روز سر بر عرش سائیدن است.
«عرفه»، روز توبه، گریه، امیدوار امیدوار امیدوار به خدا؛ حاجت فقط به خدا گفتن؛ و از غیر خدا دل بریدن هست. از همه مؤمنین التماس دعا. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -