انهار
انهار
مطالب خواندنی

چهارمین ناکامی اسرائیل طی ۸ سال؛ افتخاری دیگر برای جبهه مقاومت به رهبری ایران

بزرگ نمایی کوچک نمایی
ارتش اسرائیل
خبرگزاری تسنیم: جبهه مقاومت توانست با وجود حجم گسترده توطئه‌های رژیم‌های مرتجع عرب و حمایت‌های گسترده غربی‌ها و مدعیان حقوق بشر از اشغالگران قدس در جنگ بی رحمانه علیه نوار غزه، چهارمین شکست را از سال ۲۰۰۶ تا کنون بر رژیم صهیونیستی تحمیل کند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سومین جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه با شجاعت و ایستادگی کم نظیر مردم مقاوم این منطقه و رشادت و فداکاری رزمندگان مقاومت طی 30 روز حملات بی رحمانه هوایی، دریایی و زمینی با ناکامی این رژیم در رسیدن به اهداف مورد نظر خود از طریق آتش بس 72 ساعته متوقف شد.
صهیونیست های مجهز به انواع سلاح های کشتار جمعی اهدایی آمریکا و دیگر حامیانشان و سلاح های ممنوعه با تکیه بر یک دروغ(ادعای کشته شدن سه شهرک نشین صهیونیست توسط حماس)، 12 هزار فلسطینی را در سایه سکوت جامعه جهانی و نهادهایی همچون سازمان ملل و شورای امنیت که به دروغ خود را مسئول برقراری امنیت در جهان می دانند، به خاک و خون کشیدند.
بیش از 90 درصد قربانیان حملات 30 روزه تل آویو، مردم هستند؛ بیش از 400 کودک در این جنگ بی رحمانه به شهادت رسیده و بیش از چهار هزار نفر دیگر زخمی شدند. این در حالی است که در اردوگاه صهیونیست ها، تمام کسانی که به هلاکت رسیده یا زخمی شدند، نظامی بودند و مقاومت فقط اهداف نظامی و استراتژیک اسرائیل را هدف موشک های خود قرار می داد.
از زمانی که غده سرطانی اسرائیل در منطقه یعنی در سال 1948 ایجاد شد، دو سوم ملت فلسطین از سرزمین مادری خود آواره شده و ده ها شهر آنها هم ویران شده است و این رژیم طی این مدت، صدها کشتار دسته جمعی را در مناطق فلسطینی مرتکب شده است.
در جنگ 30 روزه، رژیم صهیونیستی بیش از شش هزار و 600 پرواز و حمله هوایی به غزه انجام داد و 31 هزار بار هم با توپخانه، مناطق مختلف نوار غزه را آماج حملات خود قرار داد.
رژیم صهیونیستی همه تاسیسات حیاتی غزه از جمله مخازن آب بهداشتی و ایستگاه های تولید برق و همچنین منازل، مساجد، مدارس و حتی بیمارستان های این منطقه را هدف حملات هوایی، زمینی و دریایی خود قرار داد.
صهیونیست ها، 18 باب مسجد را در این مدت بمباران و به طور کامل تخریب کردند.
مقاومت با شایستگی از مردم غزه دفاع کرد
هر چند حجم جنایات صهیونیست ها در نوارغزه بسیار هولناک است، اما گروه های مقاومت هم هرگز در برابر متجاوزان کم نیاوردند و هزاران موشک را به سوی اهداف استراتژیک و مواضع نظامیان صهیونیست شلیک کردند که نتیجه آن فرار میلیون ها صهیونیست از خانه های خود و پناه بردن به پناهگاه ها، وارد آمدن خسارت های سنگین به اقتصاد و بخش گردشگری، توقف پروازهای خارجی به مناطق اشغالی و حاکم شدن سایه رعب و وحشت بر جامعه صهیونیستی و اثبات ناکارامدی سامانه موشکی موسوم به گنبد آهنین بود که در طول جنگ هم از سوی آمریکا با اهدای صدها میلیون دلار مورد تقویت قرار گرفت.
خودداری هشتاد درصد شهرک نشینان از بازگشت به شهرک ها به سبب ناکارامدی گنبد آهنین در رهگیری موشک های مقاومت با وجود وعده های سران رژیم صهیونیستی مبنی بر تامین امنیت آنها، دلیل دیگری بر ناکامی اسرائیل در این جنگ است.
ایستادگی مردم غزه و نبرد شجاعانه گروه های مقاومت با نظامیان صهیونیست بار دیگر خط بطلانی بر اسطوره شکست ناپذیری ارتشی کشید که همواره به شکست ناپذیری خود در برابر کشورهای عربی افتخار می کرد، مقاومت غزه با امکانات محدود در مقایسه با ارتش رژیم صهیونیستی، توانست این ارتش مجهز و مقتدری را شکست دهد که توانسته بود در طول تنها شش روز، ارتش های سه کشور عربی را مغلوب خود کند، اما مقاومت غزه در طول 30 روز توانست معادله رعب و وحشت را بر صهیونیست های غاصب تحمیل کند.
بنا به اذعان صهیونیست ها در طول یک ماه جنگ علیه نوار غزه، مقاومت خسارت ها و تلفات سنگینی به ارتش اسرائیل وارد کرده است که گفته می شود یکی از پرهزینه ترین ماجراجویی های نظامی تل آویو قلمداد می شود. هر چند مقاومت فلسطین از هلاکت بیش از 160 نظامی صهیونیست خبر داده، اما منابع اسرائیلی مدعی هلاکت تنها 70 نظامی شده اند که البته همین تعداد تلفات هم برای ارتش مغرور اسرائیل یک شکست قلمداد می شود.
بی شک مهمترین شریک جنایات رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر، آمریکاست که یک بار 390 میلیون دلار و بار دیگر 205 میلیون دلار در زمینه نظامی از این رژیم کرد و انبار تسلیحات خود را برای قاتلان کودکان غزه باز کرد.
هر چند سکوت مدعیان دفاع از حقوق بشر که در عمل به حمایت از رژیم صهیونیستی پرداختند، لکه ننگ دیگری بر دامان آنها به شمار می رود که ادعای دروغین حمایت از حقوق بشر، گوش فلک را کرده است، با این حال نکته مثبت در جنگ 30 روزه، همبستگی گسترده افکار عمومی جهان حتی در کشورهای حامی رژیم صهیونیستی از جمله در مقابل کاخ سفید در آمریکا و فراگیر شدن موج نفرت و انزجار از صهیونیست های متجاوز و فشار آنها بر حکومت های غربی برای وادار کردن تل آویو به توقف تجاوزات خود است. از مواضع شایسته بیشتر دولت های آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا، برزیل و بولیوی هم در حمایت از مردم غزه و محکومیت جنایات صهیونیست ها نمی توان به سادگی عبور کرد.
حتی برخی کشورهای غربی همچون اسپانیا از توقف صادرات تسلیحاتی خود به رژیم صهیونیستی به سبب جنایات وحشیانه این رژیم خبر داده بود و معاون وزیر خارجه انگلیس هم در همبستگی با مردم غزه و اعتراض به جنایات اسرائیل و موضع جانبدارانه لندن در قبال تل آویو از مقام خود کناره گیری کرد.
اما آنچه شرم آور است، مخالفت رژیم های مرتجع عرب با برگزاری تظاهرات و تجمعات همبستگی با مردم فلسطین است که علمای درباری این کشورها حتی برگزاری چنین تجمعاتی را تقبیح کرده و آن را مخالف شرع ادعایی خود خوانده اند. البته افشای ارتباط برخی از این رژیم ها با رژیم صهیونیستی و درخواست آشکار آنها از این رژیم برای جنگ علیه غزه و پرداخت تمام هزینه های آن برای نابودی مقاومت با جلوگیری از تظاهرات ضد صهیونیستی در این کشورها ارتباط مستقیم دارد.
سرخوردگی و شکست در اردوگاه صهیونیست و اقتدار در جبهه مقاومت
رسانه های اسرائیلی با اذعان به شکست سومین جنگ علیه نوار غزه از اتهام زنی سران نظامی و سیاسی این رژیم به یکدیگر و اینکه آنها مسئولیت شکست در این جنگ را به گردن یکدیگر می اندازند، خبر داده اند.
ناتوانی نظامیان صهیونیست در نبرد تن به تن با رزمندگان مقاومت و شکست سامانه موشکی در دفع حملات موشکی رزمندگان فلسطینی با انتقادهای شدید جامعه صهیونیستی روبرو شده است، زیرا به اذعان تل آویو، سامانه گنبد آهنین توانسته است یک هفتم موشک های شلیک شده از سوی مقاومت را دفع کند، مقاومتی که توانست بیش از سه هزار و 240 موشک به اهداف استراتژیک اسرائیل شلیک کند.
تنها دستاورد این جنگ ویرانگر و خونین برای صهیونیست ها، کشتار مردم بیگناه و تخریب تاسیسات زیربنایی، منازل مردم، مساجد، مدارس و حتی بیمارستان هاست به طوری که خیلی از مجروحان به دلیل بمباران بیمارستان ها بر روی خیابان ها بستری شده بودند.
انزوای شدید در میان ملت های آزاده و گسترش موج نفرت از صهیونیست ها در جهان و همبستگی با مردم فلسطین، تنش در روابط تل آویو با برخی کشورها و فراخوانده شدن سفرای آنها از دستاوردهای مهم مقاومت در این جنگ به شمار می رود.
اعتراف صریح ارتش رژیم صهیونیستی به شکست عملیات نابودی تونل های مقاومت که سبب حیرت و شگفتی این رژیم شده بود و اذعان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم که گفته بود تضمینی برای پیروزی نداریم،از نکات قابل توجه در این جنگ است.
صهیونیست ها اعتراف کرده اند که با وجود یک ماه جنگ علیه غزه و استفاده از هزاران تن بمب، موشک، گلوله توپ و خمپاره، غزه همچنان در کنترل مقاومت فلسطین است.
محافل رسانه ای و تحلیلگران صهیونیست اذعان کرده بودند که تل آویو به هیچ یک از اهداف خود در غزه نرسیده و قادر به یکسره کردن نبرد به نفع خود نیست.
به گفته آنها، عملیات موسوم به صخره سخت شکست خورده، دلیل آن شلیک موشک ها و نفوذ رزمندگان به داخل شهرک های صهیونیست نشین و کشته و زخمی شدن دهها نظامی بوده است.
مجبور شدن رژیم صهیونیستی به پذیرش برخی از شروط مهم مقاومت از جمله رفع محاصره نوار غزه و فرار نظامیان صهیونیست زیر رگبار موشک های مقاومت از مهمترین دستاوردهای جبهه مقاومت به شمار می رود.
غافلگیر شدن ارتش اسرائیل به ویژه تیپ قدرتمند گولانی از توان موشکی بالای مقاومت و بروز شکاف و اختلافات گسترده در محافل سیاسی و نظامی این رژیم از نکات قابل توجه در جنگ سوم غزه بود.
در مجموع باید گفت حماقت صهیونیست ها در تجاوز به نوار غزه و نادیده گرفتن توان دفاعی و بازدارندگی مقاومت، باعث تقویت مقاومت فلسطین ودر مجموع  سبب اقتدار جبهه مقاومت شده است که توطئه های پیاپی نتوانسته است به انسجام آن خللی وارد کند و تا کنون تمام توطئه ها و نقشه های شوم محور سازش به سرکردگی آمریکا را با شکست روبرو کرده است و مزدوران آنها به ویژه گروهک تکفیری صهیونیستی داعش به سبب افزاش نفرت ملت ها و بر ملا شدن ماهیت واقعی و ضد اسلامی  و اهداف خطرناک آنها  در سراشیبی سقوط قرار گرفته و همچنان بر روی ریل شکست حرکت می کنند.
آشکار شدن ماهیت شکننده و پوشالی ارتش رژیم صهیونیستی برای ملت های جهان و تلفات سنگین نظامیان به اذعان آری شبیت از تحلیلگران صهیونیست و ناتوانی در یکسره کردن نبرد به نفع خود از دیگر دستاوردهای مقاومت به شمار می رود.
افتخار دیگر برای جبهه مقاومت به رهبری ایران
حمایت گسترده جبهه مقاومت از مردم و گروه های مقاومت در غزه به رهبری جمهوری اسلامی ایران که تا کنون سر سوزنی بر سر آرمان های ملت فلسطین سازش نکرده و تحریم های بی رحمانه غربی ها را به خاطر آن تحمل کرده است، لکه ننگی بر پیشانی آن دسته از رژیم های عربی است که همواره سنگ مردم اهل سنت را در عراق و سوریه با وجود جنایات گروه های تکفیری وابسته به خود به سینه می زدند، اما در برابر کشتار بی رحمانه مردم اهل سنت غزه سکوت و حتی با صهیونیست ها همراهی کردند، اما ایران شیعه با همان صلابت همیشگی و به صراحت از مردم اهل سنت غزه و مقاومت آن حمایت کرد و با حمایت های گسترده در سطح مردمی و رسمی، روحیه مضاعفی به مردم و رزمندگان فلسطینی برای ایستادگی در برابر دشمن متجاوز بخشید.
اجماع گسترده مردم فلسطین درباره مقاومت
اجماع گسترده در میان فلسطین درباره حمایت از مقاومت و مطالبات مشروع آن که همان خواسته های برحق مردم است، اینکه مقاومت سبب سربلندی مردم غزه شده است و تاکید مردم مقاوم غزه بر شکست اشغالگران که بی رحمانه کودکان بیگناه را هدف قرار می دادند، از نکات قابل توجه در جنگ سوم غزه است.
تصویر خرابی ها و جنایات وحشتناک است اما اصرار مردم بر ایستادگی و مقاومت، حد و مرزی ندارد. غزه بار دیگر از زیر خاکستر برمی خیزد.
با وجود برقراری آتش بس و نمایان شدن حجم وحشتناک ویرانی و کشتار، مردم غزه تاکید کرده اند که همچنان ایستاده اند، اگر چه دشمن همه خانه هایشان را ویران کرده است، اما آنها ملت صابر و مقاوم هستند و هرگز سرزمین خود را ترک نخواهند کرد تا ویرانه ها را هر چه زودتر بازسازی کنند.
یک شهروند فلسطینی تاکید می کند ما مردم غزه هفت سال است که محاصره هستیم، مطالبات ما حمایت از مقاومت، در کنار مقاومت هستیم و همانند رژیم های خائن عرب، پشت مقاومت را خالی نخواهیم کرد و روزی پرچم انتقام به اهتزاز درخواهد آمد.
مردم فلسطین این پیام ساده و صریح را به هیئت مذاکره کننده فلسطینی در قاهره ارسال کرده اند که مقاومت باید بر اصول و مطالبات خود پافشاری کند و ملت فلسطین پیروز خواهد شد .
جنگ هنوز تمام نشده
جنگ هنوز تمام نشده است، پس از آتش بس موقت، حالا جنگ هیئت سیاسی فلسطینی برای حفظ فداکاریها و ایثار مردم غزه و خون شهدای غزه با  تمسک به وحدت آغاز شده است.
فلسطینی ها به دنبال تحقق پیروزی در صحنه سیاسی پس از پیروزی در صحنه نبرد و میدانی هستند.
اعضای هیئت گفتگو کننده فلسطینی در قاهره تاکید کرده اند هرگز بر سر خون شهدا معامله نخواهند کرد. آنها می گویند  این ایثار و فداکاریها و شهادت دلیلی است که ما به مقاومت ملت فلسطین به عنوان تنها راه برای تحقق حقوق مشروع و عادلانه اعتقاد داریم.
هر چند ماموریت هیئت فلسطین در قاهره سخت است اما با توجه به موفقیت مقاومت در صحنه میدانی، غیر ممکن نیست.
به هر حال پس از پیروزی مقاومت در صحنه میدانی و نبرد نظامی، این بار نوبت هیئت مذاکره کننده فلسطینی است که از دستاوردهای بزرگ مقاومت محافظت کند و بر سر خون کودکان بیگناه غزه سازش نکند و از مطالبات مشروع ملت و مقاومت کوتاه نیاید.
نکته پایانی  آنکه، پیروزی مقاومت فلسطین در جنگ 30 روز اخیر، تداوم موفقیت ها در جنگ های 33 روزه لبنان، 22 و هشت روزه غزه به شمار می رود و رژیم صهیونیستی این بار هم به سبب غرور و یکدنگی خود دچار اشتباه محاسباتی و متحمل چهارمین شکست در مقابل جبهه مقاومت طی هشت سال اخیر شده است.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -