انهار
انهار
مطالب خواندنی

گزارش اطلاعات ارتش اسرائیل از قدرت نقطه‌زنی ارتش حزب‌الله

بزرگ نمایی کوچک نمایی
یک مقام اطلاعاتی ارشد اسرائیل اعلام کرد دشمنان ما به توان نقطه‌زنی شهرهای مهم اسرائیل رسیده‌اند.
اظهارات آویو کوخاوی رئیس رکن اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی ضمنا به معنای دروغ بودن اطمینان نسبت به سپر موشکی موسوم به گنبد آهنین و تامین امنیت هوایی این رژیم  است.
ژنرال آویو کوخاوی در مرکز مطالعات امنیت ملی اسرائیل هشدار داد: دشمنان اسرائیل اکنون بیش از 170 هزار موشک و راکت در منطقه در اختیار دارند که می‌توانند با آن حتی با قدرت نقطه‌زنی به صورت دقیق شهرهای اسرائیل را هدف قرار بدهند. وی گفت بخش مهمی از این راکت‌ها در اختیار حزب‌الله لبنان است.
رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل ارتشبد گابی اشکنازی نیز در سخنرانی در همایش امنیت ملی  اسرائیل گفت: گرچه اسرائیل از قدرت نظامی فوق‌العاده‌ای برخوردار است ولی از آنجا که با ارتش‌های منظم سروکار ندارد و درگیر جنگ با ارتش یک کشور دیگر نبوده، ممکن است در احتمال بروز چنین وضعیتی با برخی نارسایی‌ها روبرو شود.
ژنرال گانتس افزود: چند سال پیش حکومت اسلامی ایران به حزب‌الله لبنان آموخت که به یک ارتش نامنظم مبدل شود و برای جنگ‌های نامتقارن آماده گردد ولی اکنون می‌بینیم که این گروه بیش از اکثر کشورهای جهان جنگ‌افزار در اختیار دارد و لذا باید آن را نیز ارتش بدانیم.
به گزارش رادیو اسرائیل همچنین فرمانده نیروی هوایی اسرائیل ژنرال امیر اشل با توجه به گفته‌های رئیس ستاد کل ارتش و رئیس رکن اطلاعات در همایش امنیت ملی اسرائیل گفت: در صورتی که در جنگ جدیدی درگیر شویم باید با هزاران راکت حزب‌الله که پشت جبهه اسرائیل را تهدید می‌کنند به مقابله بپردازیم.
در همین حال منابع امنیتی رژیم اسرائیل گفتند حزب‌الله لبنان 200 فروند هواپیمای پهپاد برای انجام عملیات علیه اهداف این رژیم در داخل فلسطین اشغالی در اختیار دارد.
به گزارش العالم، روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از این منابع امنیتی افزود: حزب‌الله از پهپادها در لبنان استفاده و برخی از آنها را برای اجرای حمله به مواضع راهبردی اسرائیل یا هدف قرار دادن پایگاه‌های نیروی هوایی اسرائیل در هر گونه درگیری احتمالی مجهز کرده است.
سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان چند ماه پیش گفت: مقاومت لبنان یک فروند هواپیمای شناسایی پیشرفته را از خاک لبنان به سمت دریا ارسال کرد و آن را صدها کیلومتر بر فراز دریا به پرواز درآورد و سپس اقدامات آهنین و پولادین دشمن را درهم شکست و به آن نفوذ کرد و از جنوب فلسطین وارد شد و بر فراز بسیاری از مراکز مهم، قبل از اینکه نیروی هوایی اسرائیل آن را شناسایی کند، پرواز کرد.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -