انهار
انهار
مطالب خواندنی

هشدار مراجع تقلید به دستگاه دیپلماسی کشور

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سه تن از مراجع عظام تقلید با تشریح اهداف دشمن در قبال اسلام و انقلاب، بر لزوم هوشیاری و مقاومت دستگاه دیپلماسی کشور در این خصوص تاکیدکردند.

آیت‌الله نوری‌همدانی در درس خارج فقه خود با تاکید بر این‌که براساس آیات قرآن کریم، کفار، منافقان و صهیونیست‌ها همواره دشمن مسلمانان هستند و باید از آنان دوری کرد، ابراز داشت: این مثلث امروز نیز در مقابل جبهه حق قرار دارند و باید در برابر آنها هوشیار بود.
ایشان با بیان این‌که همواره باید در برابر دشمنان قوی و مقتدر باشیم، گفت:‌نرمش نشان دادن در برابر دشمنان قسم‌خورده به هیچ‌وجه درست نیست.
آیت‌الله نوری‌همدانی افزود: در حال حاضر ما در مواجهه با این مثلث شوم هستیم؛ از سویی دیگر متأسفانه فرقه تکفیری نیز آلت دست صهیونیست‌ها است.
این مرجع تقلید با اشاره به اظهارات بندر بن‌سلطان رئيس سرویس اطلاعاتی و امنیتی عربستان درباره علت دشمنی با ایران و دوستی با صهیونیست‌ها، یادآور شد: او می‌گوید ما با ایران دشمن هستیم، اسرائيل هم با ایران دشمن است و ما با دشمن دشمن خود دوست هستیم.
ایشان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بازدید خود از برخی تاسیسات هسته‌ای کشور، دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در این عرصه را حاصل تلاش خالصانه دانشمندان جوان کشور دانست و گفت: به فضل خدا و با تلاش شبانه‌روزی جوانان کشور، امروز این فناوری در جمهوری اسلامی ایران بومی شده است و کسی نمی‌تواند ما را از آن محروم کند.
آیت‌الله نوری‌همدانی انرژی هسته‌ای را یکی از جلوه‌های اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانست و موفقیت‌های بدست آمده در این عرصه را مرهون مقاومت ملت و مسئولان دانست.
وی تاکید کرد: به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای می‌گوییم با قدرت به مسیر خود ادامه دهید و از مواضع اصولی کوتاه نیایید؛ اگر طرف مقابل کوتاه آمد و حرف ما را پذیرفت که چه بهتر، اما اگر نپذیرفتند بدانید ملت، علما و حوزه‌های علمیه در مسیر استقامت حامی شما هستند.
آیت‌الله مکارم شیرازی نیز در درس خارج فقه خود در واکنش به ادبیات دولتمردان آمریکا درباره ایران، گفت: تعبیرات غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها درباره جمهوری اسلامی ایران بسیار زشت، تند، زننده و تنفرآمیز شده است.
ایشان افزود: اینها اگر می‌خواهند با ایرانی‌ها کنار بیایند باید ادبیات خود را عوض کنند، البته همه می‌دانند که آنها برای خوشایند اسرائيل این‌گونه سخن می‌گویند و رئيس جمهورشان با صراحت تاکید می‌کند که تمام تلاش ما تامین امنیت اسرائيل است.
آیت‌الله مکارم شیرازی یادآور شد: عجیب است دولتی که خود را قوی‌ترین دولت دنیا می‌داند در مقابل رژیم ضعیف اسرائیل این‌گونه ذلیل باشد.
ایشان با بیان این که بی‌اعتمادی ما به آمریکا دارد تبدیل به تنفر می‌شود، یادآور شد: نمی‌دانیم آنها با چه عقلی این کارها را می‌کنند؛ ما باید حواس‌مان جمع باشد؛ در عین حال که برنامه‌ها ادامه داشته باشد دولت و ملت همه حواس‌شان در مقابل چنین دشمنانی جمع باشد.
به گزارش رسا این مرجع تقلید بیان کرد: یکی از وزرا گفته بود مملکت ما 50 درصد زیر خط فلاکت آمده است؛ این تعابیر را به کار نبرید، مردم را مایوس نکنید، واقعیت هم این طور نیست.
آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: از برخی نیز نقل کرده بودند که اگر آمریکا حمله کند در ده دقیقه چنین و چنان می‌شود؛ رئيس جمهور باید وزرای خود را آموزش بیشتری بدهد تا بدانند چه ادبیاتی را در این شرایط بکار ببرند تا هم در مقابل دشمن از مقام عزت و قدرت و هم در مقابل دوست از موضع امیدواری صحبت کنند.
آیت‌الله جوادی‌آملی در جلسه تفسیر قرآن خود خاطرنشان کرد: کافران سوای از مستکبران هستند، زیرا بعضی کافران هیچ کاری با مسلمانان ندارند و به عهدنامه‌های خود هم پایبندند، ولی اهل استکبار هیچ تفاهمی را محترم نمی‌شمارند و اگر امروز عهدی می‌بندند، فردا آن را انکار می‌کنند.

منبع کیهان پنجشنبه 21 آذر  1392 - شماره 20663


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -