انهار
انهار
مطالب خواندنی

چگونگی ادای كفاره روزه

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سوال 1- من توسط يكي از آشنايان در روستايي پول كفاره را به نانوايي ميدهم كه به افراد مستحق آن روستا در ازاي آن روزانه نان ميدهد كه ممكن است در بين اين افراد ، افراد سيد هم باشند كه نانوا نميتواند آنها را جدا كند ، آيا پرداخت كفاره به افراد سيد در اينمورد مشكل دارد .
2- آيا ميتوان با كفاره نان ، به همين افراد چه سيد يا غير سيد برنج داد .
3- آيا ميتوان وجه آن را به زن بي سرپرستي داد كه تنها است ولي بدليل حفظ حرمت نميتوان گفت اين وجه كفاره است و او ممكن است مايحتاج ديگري نيز تهيه نمايد .
لازم به توضيح است كه من كفاره كليه افراد خانواده را جمع ميكنم و اينكار را انجام ميدهم .

جواب 1- کفاره غیر سید به سید جایز نیست.
2- میتوانید برای هر روز 750 گرم برنج به فقیر بدهید ولی نمیتوان پول نان را صرف خرید گوشت یا برنج کرد مگر اینکه پول به همان اندازه داده شود.
3- میتوانید برای حفظ حرمت ایشان برای هر روزش 750 گرم برنج داده شود. یاحقّ.  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -