انهار
انهار
مطالب خواندنی

سوء ظن به دیگران (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال جوانی هستم 20 ساله.
1- گاهی اوقات افکار بدی در رابطه با دیگران به ذهنم میرسد و احساس بدی نسبت به خودم دارم که این اتفاق برایم میافتد حس ناراحتی به من دست میدهد چکار باید بکنم ؟ ایا باید به ان فرد بگویم ؟ خدایا ذهنم مرا ازار میدهد...
2- گاهی اوقات گذشته و گناهان به ذهنم میاید و به من فشار زیادی میاورد میترسم به کسی بگویم و ابرویم برود مرا راهنمایی کنید راه حل چیست تحت فشار زیادی هستم. دعایی ذکری کمکم کنید تورو خدا
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
جواب
1- احساس شما به دیگران مادامی که به زبان جاری نشده است و موجب سوء ظن و اتهام و آزار دیگران نشود اشکالی ندارد ولی با نفس خود مبارزه کنید تا افکارتان را از دیگذان منصرف سازید.
2- نسبت به گذشته خود در پیشگاه الهی عرض استغفار و شرمندگی کنید و نیز برای خودتان بخاطر حفظ شرمندگی از پیشگاه الهی در باطن خود گاهی یادآوری و استغفار کنید ولی گفتن گذشته خود که در گناه سپری شده است برای دیگران منطقی، مشروع و معقول نیست. یاحقّ.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -