انهار
انهار
مطالب خواندنی

حل مشکل بچه دار نشدن (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام و قبولی طاعات و عبادات. خدمتتان عرض کنم آیا اگر زن و شوهری بچه دار نشوند و ایراد از زن باشد از لحاظ شرعی و قانونی مرد میتواند با رضایت همسرش زنی را صیغه نموده و با او شرط کنند که برای آن مرد بچه دار شود و برود و بچه به نام زن اول بخورد.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
جواب چنین شرطی عقلاً و اخلاقاً پسندیده و زیبنده مؤمن نیست و نباید زن و مردی برای رسیدن به خواسته هایشان زن بیچاره ای را در دامی گرفتار کنند و حقّ مادری را که خدا به او عطا فرموده از او منع و سلب کنند زیرا مهر فرزند و مادر فطرتاً در وجود مادر و فرزند قرار دارد.
اگر واقعاً زنی بچه دار نمیشود و ایراد از زن باشد مرد میتواند با انجام وظایف اخلاقی نسبت به همسرش برای بچه دار شدن ازدواج موقت یا دائم کند. یاحقّ.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -