انهار
انهار
مطالب خواندنی

تماس دختر با پسر مجرد (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی

 

 

سوال اگر دختر مجردی با پسری تلفنی صحبت کند و در حین صحبت تلفنی حالت خاصی به او دست بدهد ولی شک داشته باشدکه اوج لذت جنسی است یا نه؟ چه کار باید انجام دهد؟ اگراین موضوع مربوط به چندسال قبل باشد وبعد از آن نمازهایی خوانده وروزه هایی گرفته حکم این نماز و روزه ها چیست؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله)
جواب اصلاً و اساساً ارتباط با نامحرم خصوصاً اگر مهیج باشد و موجب تحریک غریزه گردد جایز نیست و حرام هست.
رطوبتی که در خواب یا بیداری یا خواندن مطالب مهیّج شهوت یا تحریک شدن یا تصورات جنسی یا دیدن فیلم ها و عکس های مبتذل یا نعوذبالله «استمنا» ولو با لذت جنسی خارج شود نجس و منی نیست و غسل ندارد.
رطوبتی نجس و منی است که با شهوت (یعنی در اوج لذت جنسی) خارج شود (اوج لذّت جنسی یعنی زمانی که شخص ارضاء شود و به ارگاسم برسد).
اگر شک دارید که رطوبت با لذّت جنسی خارج شده و یا با شهوت و در اوج لذت خارج گردیده یا اصلاً رطوبتی نباشد، بازهم تکلیفی ندارید و منی محسوب نمی شود و غسل ندارد. و رطوبتی که منی محسوب نشود وضو را باطل نمی کند و موجب بطلان نماز و روزه نمیگردد.
رطوبت های سال های گذشته نیز باید مطابق دستوری که داده شد عمل شود. در صورتی که رطوبتها صرفا با لذت خارج شده باشد موجب باطل شدن نماز و روزه نمشود اما اگر در اوج لذت خارج شده باشد در صورتی که با آن حالت نمازی خوانده شده باشد باید نمازها اعاده شود ولی روزه ها بخاطر ناآگاهی اشکال ندارد. یاحق
ّ.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -