انهار
انهار
مطالب خواندنی

مقدّمه گرد آورنده

بزرگ نمایی کوچک نمایی
مقدّمه گرد آورنده
بی شک یکی از علومی که در اصلاح و الهی شدن جامعه نقش مهمی دارد «فقه» است لذا همواره از صدر اسلام تاکنون شخصیت هایی با اشراف و حمایت خدای متعال و اولیاء دین علیهم السلام پرچم فقاهت را به دوش گرفته و با نوشتن کتب فقهی و تشکیل جلسات و بررسی موضوعات مختلف زندگی فردی و اجتماعی، احکام مورد نیاز مومنین در هر عصر و زمان را به آنان ابلاغ می کنند.
بحمدلله امروزه ضرورت توضیح و دسته بندی احکام، در مراکز آموزشی ، مجامع فرهنگی و پژوهشی ، اردوها ، مراکز نظامی و انتظامی و غیره معلوم است. حقیر به همین دلیل با استعانت از ذات لا یزال الهی و توسل به عنایت حضرات معصومین علیهم السلام پس از چندین سال تلاش شبانه روزی ، احکام را به سبک و نگارش جدید به صورت دسته بندی و آموزشی، تنظیم نموده ام که اینک در پیش روی شما قرار دارد.
انشاءالله این کار ناچیز ، مورد رضایت خدای سبحان – جلّ و علی- و اولیاء دین علیهم السلام بویژه حضرت بقیة الله الاعظم حجة بن الحسن العسکری –روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه- واقع شود و خداوند پاداش آن را ذخیره قبر و قیلمت حقیر ، والدین ، اساتید و مربیانم قرار دهد.
تذکرات:
1- به دلیل رعایت اختصار، از ذکر القاب و عناوین مراجع عظام خودداری شده لذا از ارواح طیبه مراجع متوفی – رضوان الله علیهم- و ساحت مقدس مراجع حی – ادام الله ظلهم- عذر خواهی نموده و برای مراجع گذشته علو درجات و برای مراجع حاضر، طول عمرباعزّت را از خداوند منان خواهانم.
2- در تهیه این مجموعه از آخرین منابع فقهی مراجع عظام استفاده شده است.
3- در تنظیم این مجموعه دقت زیادی شد و وقت زیادی صرف گردیده در عین حال خود را مصون از خطا نمی دانم لذا رجاء واثق دارم اگر اهل فضل به خطایی برخورد نمودند نظر ما صلاحی خود را تذکر دهید یا ارسال نمایید تا مورد استفاده قرار گیرد.
وآخر دعوانا أن الحمدالله رب العالمین
سید محمد حسن بنی هاشمی خمینی
رمضان المبارک 1432 مرداد ماه 1390

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -