انهار
انهار
مطالب خواندنی

راهنمای استفاده از رساله آموزشی مراجع

بزرگ نمایی کوچک نمایی
راهنمای استفاده از این مجموعه
1- مسائل این مجموعه مطابق با فتاوای 16 نفر از مراجع عظام تقلید است:
 
 
***
2- متن اصلی مطابق با نظرات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی قدس سره است[1] و نظرات مراجعی که با متن اصلی مغایر است در پاورقی آمده است، بنابراین نام هر یک از مراجع عظام که در پاورقی نباشد به معنای آن است که نظر ایشان با متن اصلی موافق است.
***
3- اگر مسأله ای در متن اصلی باشد ولی در رساله یکی از مراجع عظام نباشد در پاورقی تذکر داده شده است.
***
4- اگر مسأله ای در متن اصلی نباشد ولی در کتب یکی از مراجع عظام باشد در «متن اصلی» مقابل همان مسأله «نام مرجع»، آدرس یا «شماره مسأله » درج شده است.
***
5- چون توضیح المسائل حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مدظله فعلا در دسترس نیست در پایان هر بخش ، استفتائات معظم له  ترجمه الاجوبة الاستفتائات عینا به طور کامل درج شده است ولی تا آنجا که ممکن بود نظرات معظم له با درج شماره استفتاء و بدون آن که از پایان آن بخش حذف شود – و یا از پایگاه اینترنتی معظم له ،- در متن اصلی نیز آورده شده است. 
________________________
1-  در مواردی که نظر امام خمینی قدس سره «احتیاط» است متن به صورت فتوا آمده و «احتیاط» به پاورقی منتقل شده است.  
 

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -