انهار
انهار
مطالب خواندنی

کربلا محل باز شدن عقده های دیرینه

بزرگ نمایی کوچک نمایی
.
بنی امیه بالاخره عقده های حقارت خود را توسط شخص پلیدی از خودشان، در کربلا با ریختن خون امام حسین علیه السلام و یارانش باز کردند و یزید پلید به خیال خود انتقام محکومیت جدش و کشته های بدر و احزاب و... را گرفت. چنانکه خود یزید ملعون در قالب شعری می گوید:
ای کاش پدران من، و آنهایی که در جنگ بدر کشته شدند می بودند و ناله های خزرج را از فرود آوردن نیزه ها می شنیدند، محمد با حکومت بازی کرد بر او وحی نه وحی نازل شده بود و نه از آسمان خبری داشت. من از قبیله خود نیستم اگر از فرزندان احمد انتقام نگیرم. آنچه را که او درباره پدران من انجام داد و انجام ندهم. ما خونی از علی طلب داشتیم و گرفتیم. ما در زمان خود بزرگان بنی هاشم را کشتیم و این کار با آنچه که آنها در برد نسبت به قبیله ما انجام دادند مساوی بود، ما آنها را به آنچه  که در بدر نسبت به ما انجام داده بودند مجازات نمودیم و در روز احد هم آنها را پاداش دادیم . اگر پدران من آنچه را که من نسبت به فرزندان احمد در کربلا انجام دادم می دیدند هر آینه از کثرت شادی و سرور فریاد بر می آوردند و می گفتند: ای یزید! دست تو توانا باد! این انتقامی که از بنی هاشم گرفتم همان وصیتی است که پدرم به من نمود و من فرمان او را متابعت کردم و خواسته او را انجام دادم. (ناسخ التواریخ، جزء سوم)
اگر چه صفحه تاریک عاشورا به نفع یزیدیان پلید نوشته شد ولی آن حضرت با شهادت افتخار آفرین خود و یارانش ، دودمان بنی امیه را برای همیشه در هم پیچید  و نابود کرد و اسلام را با خون رنگین خود برای همیشه زنده نمود. چنانکه رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمود:
« الاسلام نبوی الحدوث و حسینی البقاء» یعنی: بنای اسلام با نبوت است و بقای آن با حسین. (بحار الانوار، ج44)
منبع: زیارت عاشورا و آثار معجزه آسای آن، ناصر رستمی لاهیجانی

تاریخ تهیه مطلب: 1390/9/6

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -