انهار
انهار
مطالب خواندنی

كمند شيطان

بزرگ نمایی کوچک نمایی
.

كمند شيطان

يكي از علماي بزرگ مي گويد: هنگامي كه در نجف اشرف در محضر استاد بزرگ شيخ مرتضي انصاري بودم شبي شيطان را در خواب ديدم كه چند طناب در دست دارد و مي رود. گفتم كجا مي روي؟

گفت: مي خواهم اين طناب ها را به گردن اشخاص بگذارم، ديروز يكي از آنها را به گردن شيخ مرتضي انصاري گذاشتم و از اتاقش خارج كردم ولي در ميان كوچه طناب را انداخت و خود را رها كرد.

وقتي از خواب بيدار شدم خدمت شيخ مشرف شدم و خواب خود را به ايشان عرض كردم.

شيخ فرمود: شيطان راست گفته است؛ زيرا آن ملعون ديروز مي خواست مرا فريب دهد. چون من پول نداشتم و چيزي در منزل لازم شده بود، با خود گفتم يك قران از سهم امام نزد من مي باشد اين را به عنوان قرض بر مي دارم و خرج مي كنم و بعد ادا مي نمايم. آن يك قران را برداشتم و از منزل خارج شدم، تا ميان كوچه هم آمدم ولي آن جا پشيمان شدم و به خانه مراجعت كردم و پول را سر جاي خود گذاردم.

منبع: قصه هاي معنوي


تاریخ تهیه مطلب: 1388/12/19

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -