انهار
انهار
مطالب خواندنی

آمیزش جنسى

بزرگ نمایی کوچک نمایی

١ – عدم نیاز به غسل در عمل انتقال جنین

سؤال:آیا پس از انجام عمل انتقال جنین، که طی آن، جنین لقاح یافته در آزمایشگاه به رحم خانم منتقل می گردد، نیازمند غسل کردن می باشد؟

جواب: غسل ندارد.

٢ – جمع بین وضو و غسل در جماع از دبر

سؤال:۱- با توجه به این که اگر مرد با همسر خود از دبر (پشت) نزدیکی کند برای طهارت علاوه بر غسل جنابت وضو هم لازم است سوال حقیر این است: آیا باید اول غسل کنیم بعد وضو بگیریم یا برعکس (اول وضو بگیریم بعد غسل کنیم)؟ و اگر بین وضو و غسل چیزی که وضو را باطل می کند اتفاق بیفتد چه حکمی دارد و چه قدر می توانیم بین غسل و وضو فاصله بیندازیم؟

جواب: 1ـ تفاوتی نمی کند که وضو قبلا باشد یا بعدا و اگر بین وضو و غسل چیزی که وضو را باطل می کند انجام دهد باید وضو را اعاده کند. در ضمن اگر انزال منی شود غسل کافی است.

٣ – داخل کردن وسایل پزشکی یا دست به مهبل

سؤال:آیا با دخول وسایل پزشکی یا دست به مهبل غسل جنابت واجب می شود؟

جواب: غسل واجب نمی شود.

٤ – نزدیکی مجدد با همسر پس از انزال

سؤال:آیا اشکالی دارد پس از نزدیکی با همسر (پس از انزال) بدون غسل کردن، فوراً دوباره نزدیکی کرد؟ آیا پس از دو بار نزدیکی متوالی، باید دو بار غسل نمود؟

جواب: اشکالی ندارد ولی بهتر است وضو بگیرید و یک غسل کافی است.

٥ – غسل جنابت بعد از نزدیکی

سؤال:اگر در هنگام نزدیکی از شخصی منی خارج نشود و حسی پیدا نکند، آیا احتیاج به غسل جنابت است؟

جواب: اگر دخول صورت بگیرد انجام غسل واجب است.

٦ – وجوب غسل جنابت پس از دخول

سؤال:اگر زن بعد از غسل دوباره آمیزش کند و هیچ گونه تغییر تحولی یا هیچ حسی از آمیزش نبرد، اما منی مرد بیاید چه حکمی دارد؟ آیا غسل بر زن واجب است؟

جواب: اگر دخول صورت پذیرد غسل واجب است.

٧ – خروج باقی مانده منی از مجاری رحم

سؤال:آیا زن پس از نزدیکى شوهر با او و قبل از غسل، باید صبر کند تا منى شوهر از او خارج شود و اگر فوراً غسل کرد و آب یا رطوبت مشکوکى خارج شد، تکلیفش چیست؟

جواب: غسل ندارد، ولى اگر یقیناً منى است باید خود را آب بکشد


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -