انهار
انهار
مطالب خواندنی

نجاست عرق جنب از حرام (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال باسلام
باتوجه به اینکه عرق جنب از حرام نجس نیست ولی با بدن یا لباسی که به آن آلوده شده،نمی توان نماز خواند، فردی که از حرام جنب شده و عرق کرده و صورت او نیز کاملا عرق کرده،عطسه میکند، قطراتی از دهان و بینی او خارج می شود(با توجه به اینکه هنگام خروج از بینی،قطرات با قسمت بالای لب که عرق داشته تماس دارند) و بر روی زمین و وسایل می نشیند.بعد از اینکه او غسل کرد با پای مرطوب روی آن زمین که قطرات ریخته بود راه میرود،یا با دست خیس یا مرطوب به آن وسایل دست می زند.آیا با این دست و پا،نمازش صحیح است؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
 
جواب: سلام علیکم؛مطابق با فتوای حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله) در مسأله 131: کسى که از طريق حرام جُنُب شود، خواه به واسطه زنا باشد، يالواط و يا استمناء، عرق او نجس نيست، ولى مادام که بدن يا لباس او عرق دارد با آن نماز نخواند بنابر احتياط واجب. {و جز این وظیفه ای ندارد و سؤال شما از سر وسواس هست و به وسواس اعتنا نکنید.}. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -