انهار
انهار
مطالب خواندنی

حکم سنگ توالت که فقط 30 درجه اختلاف دارد (مرجع تقلید: آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال منزلی رهن کرده ایم ولی هنگام خرید دقت نکردیم و حالا متوجه شده ایم که سنگ توالت آن منزل نسبتا در جهت قبله است شاید 30 درجه اختلاف زاویه داشته باشد. اینکه سنگ کاملا عمود بر مسیر قبله نیست برای استفاده از آن مشکلی ایجاد نمی کند؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 
جواب: سلام علیکم؛ هنگام نشستن در آن توالت احتیاط کنید و به اهل خانه و حتی در صورت امکان به تازه واردین و مهمانها نیز بگوئید احتیاط کنند و طوری بنشینند که حرمت قبله بیشتر ملاحظه شود، ولی در هر صورت اگر حدّاقلّ و واقعاً 30 درجه اختلاف باشد اشکال ندارد . یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -