انهار
انهار
مطالب خواندنی

کفاره روزه

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال من دو سال به دلیل بارداری و شیر دادن برخی روزه هایم را نگرفتم و می خواهم کفاره آنها را بدهم . اولاً آیا باید کفاره را به قیمت الان بدهم و الان چقر است ؟
ثانیاً برادری دارم مجرد که ضایعه نخاعی است و مخارج او بر عهده مادرم است که مستمری بگیر پدرم (فوت کرده ) می باشد و بخشی از حقوق به برادرم تعلق دارد ولی چون برادرم اعتیاد دارد مادرم فقط مخارج ضروری اورا می دهد و پول در اختیار او نمی گذارد و بعضی مواقع هنگام مسافرت مادرم شاید یک هفته تنها باشد . آیا به چنین فردی کفاره روزه تعلق میگیرد . یعنی روزهایی که مادرم نیست طعام بگیریم و به او بدهیم ؟ثالثاً آیا می توان غذایی از رستوران گرفت و به عنوان کفاره روزه به او داد ؟ و آیا باید به هر کس که کفاره روزه می دهیم بگوییم کفاره است ؟

مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)

جواب 1- کفاره ها را به قیمت روز بدهید و هر روز 1200 تومان می باشد.
2- بله می توانید به برادرتان کفاره بدهید.
3- می توانید غذا از رستوران بگیرید و به او بدهید ولی آن غذا یک طعام حساب می شود.
4- لازم نیست بگویید این غذا کفاره است. یاحق  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -