انهار
انهار
مطالب خواندنی

تنها خواسته‌ مادر شهيد شيرودي از مقام معظم رهبري

بزرگ نمایی کوچک نمایی
1392/10/15

به گزارش خبرگزاري فارس، خواهر شهيد علي اکبر شيرودي، از پدر و مادرش به عنوان اسوه صبر و شکيبايي ياد مي‌کند و مي‌گويد: پدر و مادرم علاقه زيادي به علي‌ اکبر داشتند؛ من فکر نمي‌کردم در غم شهادتش آنها اين قدر صبوري کنند. در جنگ کردستان برادرم به خاطر مشغله کاري چند ماه نتوانست به مرخصي بيايد. بعد از چند ماه که آمد، مادرم مانند پروانه دور علي‌اکبر چرخيد و بي‌هوش شد. من آن لحظه فکر مي‌کردم اگر برادرم شهيد شود، براي مادرم چه اتفاقي خواهد افتاد. اما ديدم صبوري‌هاي مادرم را. بي ‌تابي نکرد بلکه 40 روز بعد از شهادت علي‌اکبر وارد فضاي اجتماع شد و در شاخه‌هاي کمک‌رساني به جبهه حضور فعال داشت. در آن ايام به ديدار خانواده شهدا و جانبازان مي‌رفت تا به آنها روحيه بدهد و خودش نيز در کنار آنها روحيه بگيرد. مادرم براي مشکل‌ گشايي روستاييان تلاش مي‌کرد؛ منزل شخصي‌اش را پايگاه کمک‌ رساني به مناطق جنگي کرده بود؛ 6 ماه بعد از شهادت علي‌اکبر همراه با تعدادي از مادران شهدا با کارواني از کمک‌هاي مردمي به جبهه‌هاي جنگ رفت.شيرودي بيان مي‌دارد: مادرم اسوه صبر و استقامت و پايداري بود؛ او داغ سه فرزند جوان و داماد شهيدش را ديد؛ اينها باعث نشد که روحيه‌اش را از دست بدهد و سي سال پرچم شهادت فرزندش را به دوش کشيد و همواره تلاش ‌کرد فرهنگ شهادت را در اذهان مردم زنده نگه دارد. وي مي‌افزايد: چند سال قبل که مادرم به ديدار رهبر معظم انقلاب رفته بود، ايشان از مادرم پرسيدند: «چه خواسته ‌اي داريد؟» مادرم پاسـخ داد: «سلامتي شما.» آقا فرمودند: «چند سال قبل هم که در منزل شما مهمان بوديم، شما همين را گفتيد.» مادرم گفت: «ما شهيد نداديم که خواسته‌ اي داشته باشيم.»

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -