مطالب خواندنی

احکام مسافر-قصد اقامه ده روز- آیت الله العظمی مکارم مدظله

بزرگ نمایی کوچک نمایی
احکام مسافر- آیت الله العظمی مکارم مدظله
قصد اقامه ده روز
1- منظور از قصد 10 روز
سؤال:اینجانب با رجوع به رساله حضرتعالی در مورد نیت و قصد 10 روزه برای مسافرت را متوجه نشدم می خواستم توضیحی برای اینجانب بدهید و اگر بنده بخواهم در جایی مثلاٌ 11 روز یا 14 و بیشتر بمانم حکمش چیست و بفرمائید 10 روز از کی حساب می شود مثلاٌ اگر بنده سوم یک ماهی تا 13 آنجا باشم تا کی محسوب می شود؟
پاسخ:منظور این است که بخواهد 10 روز یا بیشتر از آن، در محلی اقامت کند که در اینصورت نماز و روزه کامل است و اگر بخواهد کمتر از 10 روز بماند نماز و روزه شکسته است. و ابتدای 10 روز از ابتدای ورود به مقصد است یعنی از ظهر اول مثلاً تا ظهر فردا یک روز حساب می شود.
2- مفهوم ده روز در کامل شدن نماز مسافر
سؤال:منظور از گذشتن 10 روز در کامل شدن نماز مسافر چیست؟ منظور چه ساعتی است؟ آیا ربطی به اذان ظهر دارد؟
پاسخ:منظور این است که مثلا اگر از ساعت ده روز اول قصد اقامت کرده تا ساعت ده فردا یک روز حساب می شود.  

  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -