ایجاد درخواست جدید

بازگشت به لیست

کاربران عزیز؛ البته پاسخ ما به سؤال شما کوتاه و گویا خواهد بود و لزومی به اطاله کلام نمیبینیم مگر در موارد ضروری.

لطفاً فقط سؤال احکام فقهی و البته کوتاه و گویا ارسال کنید و از ارسال سؤالات غیر احکام؛ مانند: سؤالات قرآنی، تربیتی، اعتقادی، تفسیری، تاریخی، تحقیقاتی، پژوهشی، حدیثی و... و نیز احکام و موضوعات تخصصی خودداری کنید.

چند تذکر قبل از ارسال سوال:

 1. فقط سؤال از احکام ارسال کنید و قبل از ارسال سؤال؛ ابتدا به: «توضيح المسائل مراجع» يا «استفتائات مراجع» يا «آرشيو سؤالات احكام» یا «توضیح المسائل مرجع تقلیدتان» مراجعه کنيد اگر پاسخ خود را نیافتيد، آنگاه سؤالتان را ارسال كنيد بنابراین به سؤالهائی که پاسخ آن در رساله ها و بقیه کُتُب باشد پاسخگو نیستیم..
 2. البته پاسخ، فقط پاسخ مرجع تقلیدی هست که نام مبارکش در ذیل سؤال باشد که از رساله یا استفتائات و یا سایر کتب فقهی معظم له استفاده شده است؛ ولی اگر به هر دلیل؛ دسترسی یا آمادگی برای پاسخ از منابع مذکور نداشته باشیم، پاسخ شفاهی دفتر مرجع محترم خدمت شما ارسال میشود.
 3. اگر پاسخ برخي از سؤالات به دليل مشكلات فني يا درج ايميل نادرست، برایتان ارسال نشد. با استفاده از کد رهگیری که بعد از ارسال درخواست برای شما ایجاد میشود، به جواب خود دسترسی پیدا کنید.
 4. لطفاً حتمٱ فقط یک سؤال ارسال کنید، و اگر بیشتر از یک سؤال ارسال کنید فقط به  یک سؤال پاسخ داده میشود.
 5. لطفاً حتماً فقط فتوای مرجعی را که از آن مرجع تقلید می کنید جویا شوید ولی اگر سؤالی به نام هریک از مراجع عظام تکرار شود پاسخگوی هیچکدام نخواهیم بود.

«سایت انهار» به سؤالات ذیل پاسخ نمی دهد:

 1. ​سؤالاتی با ادبیات و الفاظ نامناسب و خلاف اخلاق و مبتذل و جنسی و سؤالات موهن.
 2. سؤالات و راهنمائی در باره عقد موقّت دختر باکره (ولو رشیده!) و طلاق.
 3. سؤالاتی در باره حسابرسی خمس، اجازه مصرف و یا دستگردان و نیز تعیین مقدار دیه.
 4. سؤالات وسواسی، فرضی و غیر محل ابتلا.
 5. سؤالاتی در باره معرفی اعلم.
 6. سؤالات طولانی، مباحث علمی و تخصصی و استدلالی احکام.
 7. سؤالاتی در باره اشخاص، گروهها، مسائل نزاعی، قضائی و سؤالاتی که پاسخ آن، موجب نزاع و اختلافات خانوادگی یا اجتماعی یا در تضاد با منافع کشور، منافع سیاسی یا منافع دینی یا برای سوء استفاده باشد.

نام و نام خانوادگی *
ایمیل *
عنوان *
مرجع
متن *

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر