انهار
انهار
مطالب خواندنی

ازدواج با مردی که با او زنا کرده ام (مرجع تقلید آیةالله شبیری زنجانی)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال 42 ساله ام در 25 سالگی به اجبار خانواده ازوداج کردم که مطلقاً راضی به ازدواج نبودم پس از ازدواج درخواست طلاق دادم و بعد از 2 ماه از ایشان جدا شدم در آن زمان با آقایی آشنا شدم که در زمان ازدواج اولم و در عده دو بار با ایشان نزدیکی داشتم پس از طلاق مدتی صیغه ایشان بودم و پس از آن با یکدیگر ازدواج کردیم 10 سال میگذرد و یک دختر داریم اخیراً متوجه شده ایم که ازدواجمان اشکال دارد. خواهشمند است با توجه به اینکه توبه کرده ایم و انسانهای معتقدی بوده و بشدت پشیمانیم و زندگیمان را دوست داریم ما را راهنمائی کنید.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی(مدظله)
جواب حضرت آیةالله شبیری زنجانی در رساله شریف خود در مسأله 2407 میفرماید: زناى با زن شوهردار موجب حرمت ابدى نمى‌شود و همچنين اگر با زنى كه در عدّه است زنا كند، آن زن بر او حرام ابدى نمى‌شود- خواه عدّۀ طلاق رجعى باشد يا طلاق بائن يا عدّۀ وفات يا عدّۀ متعه يا غير آن- لذا بعد از عدّه مى‌تواند با او ازدواج كند، البتّه اگر اين كار در عدّۀ طلاق رجعى رخ داده احتياط مستحبّ مؤكّد آن است كه ديگر با اين زن ازدواج ننمايد.
بنابراین اگر ازدواج شما پس از عدّه باشد اشکال ندارد. یاحقّ.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -