انهار
انهار
مطالب خواندنی

برگ چنار و یادداشتهای علمی

بزرگ نمایی کوچک نمایی

مرحوم ملاصالح مازندراني(ره) در دوران تحصيلات دچار فقر و تنگدستي شديدي بود، اما با وجود فقر شديد، علاقه وافري به تحصيل علوم ديني داشت.

در يكي از مدرسههاي علميه شهر اصفهان ساكن شده بود و شبها براي مطالعه به بيتالخلا ميرفت و از روشنايي چراغ آنجا براي مطالعه استفاده ميكرد.

نوشتهاند زماني آنقدر تنگدست بود كه از فرط كهنگي لباس، خجالت ميكشيد وارد مجلس درس علامه مجلسي(ره)شود، لذا بيرون پشت در مينشست و مسايل درس را بر روي برگ چنار مينوشت، اما با همه اين سختيها در راه تحصيل استقامت كرد تا جايي كه يكي از شاگردان برجسته علامه شد و مرتبت خاصي نزد ايشان يافت و از بزرگترين علماي عصر خود گرديد.

منبع: مردان علم در ميدان عمل/1/83


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -