انهار
انهار
مطالب خواندنی

نفقه اولاد

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام . به مدت دو سال با همسرم به صورت متارکه زندگی می کنیم. عدم تمکین ایشان را نیز گرفته ام.دختر 19 ساله ام نیز از دو سال قبل همراه مادرش از منزل وبدون اجازه رفته است. حالا دخترم بعد از دوسال تقاضای نفقه داده است. بنده استناد به ماده 1206 ق.م که نفقه اولاد بر گذشته تعلق نمی گیرد نمودم ولی قاضی باتوجه به تبصره 3 ماده 48 قانون حمایت از خانواده جدید ابلاغ شده حکم به پرداخت نفقه داده اند. درضمن دخترم که متاسفانه به جرم داشتن رابطه نامشروع نیز دستگیر و محاکمه شده اند هیچ گونه حرف شنوی و اطاعت از بنده ننموده و حتی به اظهار نامه ی ارسالی توجهی ننموده اند.
خواهشمند است راهنمایی نمایید ، بنده چگونه حکم به پرداخت نفقه را نقض نمایم.
 
جواب
عزیزم؛ ضمن آرزوی سلامتی شما و دعا برای رفع مشکلات و نگرانیهایتان و نیز درخواست از خدا برای قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه عزیز و نورانی و مبارک رمضان؛ فعلاً بخاطر بیماری و مشغله های ضروری دیگر، فرصت پاسخگوئی به مشاوره برایمان وجود ندارد و فقط فعلاً پاسخگوی احکام هستیم و در بخش ورودی درخواست مشاوره بنری هم قرار داده ایم که مشاوره ارسال نشود.
البته در این ماه عزیز بهترین فرصت برای دوست شدن با خدا و رابطه با خالق هستی و عاقبت بخیر شدن هست. اجازه ندهید شیطان این فرصت طلایی را از شما بگیرد. التماس دعا. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -