انهار
انهار
مطالب خواندنی

مشاوره

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام مدتی است که من به برادر یکی از دوستانم که همشهری و دوست خانوادگی ما هم هست علاقه مند شده ام ما از نظر علایق و خانواده و طبقه و فرهنگ و تحصیلات با هم تناسب داریم اما از نظر اعتقاد مطمئن نیستم من فردی با اعتقادات مذهبی هستم و او به نظر فردی معمولی است یعنی راستش خودم هم دقیقا نمیدانم که اعتقادات مذهبی اش در چه حد است ولی با توجه به خانواده اش فکر نمیکنم فرد بی بند و باری باشد مدتی است که من و دوستم به کلاس موسیقی میرویم حالا این امکان برای من فراهم است که برای تمرین موسیقی به خانه آنها بروم و در حضور دوستم و خانواده او یعنی پدر و مادر و برادرش به تمرین موسیقی بپردازم من در رابطه با اینکه رفتنم به منزل آنها کار درستی است یا نه مردد هستم چون اولا نمیدانم که او هم به من علاقه مند هست یا نه(البته در رفت و آمدهای خانوادگی که با هم داشته ایم او رفتارهایی میکرد که من احساس میکردم او هم به من علاقه مند است ولی مطمئن نیستم شاید آن رفتارها و روی خوش نشان دادن ها و پذیرایی کردن ها صرفا از روی مهمان نوازی او باشد چون خانواده آنها افرادی خونگرم و مهمان نواز هستند) و میترسم این رفت و آمدها باعث شوند من وابسته کسی شوم که هیچ دلبستگی به من نداشته باشد و یا حتی دلبسته کس دیگری باشد و از طرف دیگر به خودم میگویم اگر ما قسمت هم باشیم خدا ما را به هم میبخشد و من نباید در کار خدا دخالت کنم اما از طرف دیگر به خودم میگویم با این رفت و آمدها ممکن است بتوانم او را بیشتر بشناسم و بیشتر با روحیات او آشنا شوم و با این شناخت اگر هم کفو هم باشیم او به ازدواج با من ترغیب شود و اگر هم کفو هم نباشیم با شناختی که از او پیدا میکنم میتوانم از تصویری که از او در ذهنم ساخته ام دور شوم و با در نظر گرفتن شخصیت واقعی او درست تر تصمیم بگیرم لطفا مرا راهنمایی کنید به نظر شما تصمیم درست چیست ممنون
 
جواب عزیزم؛ ضمن آرزوی سلامتی شما و دعا برای رفع مشکلات و نگرانیهایتان و نیز درخواست از خدا برای قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه عزیز و نورانی و مبارک رمضان؛ فعلاً بخاطر بیماری و مشغله های ضروری دیگر، فرصت پاسخگوئی به مشاوره برایمان وجود ندارد و فقط فعلاً پاسخگوی احکام هستیم و در بخش ورودی درخواست مشاوره بنری هم قرار داده ایم که مشاوره ارسال نشود.
البته در این ماه عزیز بهترین فرصت برای دوست شدن با خدا و رابطه با خالق هستی و عاقبت بخیر شدن هست. اجازه ندهید شیطان این فرصت طلایی را از شما بگیرد. التماس دعا. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -