انهار
انهار
مطالب خواندنی

مسئله حجاب

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام
دختری هستم 25 ساله ، در خانواده ای معتقد به مسایل دینی بزرگ شده ام ، اما تاکنون مسئله حجاب،نماز و روزه به من تحمیل نشده و اکثر اقوام من بی حجاب هستند و خودم هم اصلاً حجاب را دوست ندارم!
مشل اصلی من این است که اکثر روابطم به خاطر مسئله حجاب به هم می خورد.
در حال حاضر کارمند بانک هستم و یکی از همکارانم از من خواستگاری کرده، او در خانواده ای بسیار مذهبی بزرگ شده.
حدود 6 ماه است که با هم در رفت و آمد هستیم ولی نزدیک به 1 ماه است که متوجه شدیم بر سر مسئله حجاب با هم اختلاف زیادی داریم و به شدت به هم علاقه مند هستیم! او زن بی حجاب دوست ندارد و عقاید من برایش بسیار پوچ است!!
خیلی با خودم راجع به حجاب داشتن فکر کردم اما حتی این عشق و علاقه هم نتواست هردوی ما برای سازش با یکدیگر راضی کند، او با مسئله روسری نداشتن من کنار آمد و من هم قبول کردم در خانواده او حجاب کامل داشته باشم! در مکان های دیگر هم کمی رعایت کنم ولی مشکل اساسی اینجا شروع شد که تعریف رعایت کردن حجاب برای ما متفاوت است. از نظر من لباس پوشیده که بدن پیدا نباشد یعنی حجاب ولی از نظر او لباس پوشیده، گشاد، بلند یعنی حجاب !!!!!
او حتی صحبت کردن با نامحرم های فامیل هم نمی پسندد!!!
به هم جنس های خود بدبین است و احساس می کند من باید همیشه رعایت کنم تا مرد نامحرمی به من نگاه نکند!! اما در اقوام من چنین مسائلی اصلاً مطرح نیست...
نمی دانم چه کار کنم!!
از طرفی دوستش دارم و از طرفی دیگر با ازدواج با او باید خیلی از مسائل را باید کنار بگذارم! نمی دانم می توانیم پس از ازدواج هم سر قول هایمان بمانیم یا نه!!!
من تغییر زیاد را دوست ندارم و نمی خواهم او هم تغییر کند، ترجیح می دهم دو نفر همدیگر را همانطور که هستند بپذیرند!!! تغییر هم حدی دارد...
نمی خواهم هیچ کدام از ما اشتباه کنیم و بعداً پشیمان شویم !!!
لطفاً هرچه سریع تر مرا راهنمایی کنید...
 
جواب عزیزم؛ ضمن آرزوی سلامتی شما و دعا برای رفع مشکلات و نگرانیهایتان و نیز درخواست از خدا برای قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه عزیز و نورانی و مبارک رمضان؛ فعلاً بخاطر بیماری و مشغله های ضروری دیگر، فرصت پاسخگوئی به مشاوره برایمان وجود ندارد و فقط فعلاً پاسخگوی احکام هستیم و در بخش ورودی درخواست مشاوره بنری هم قرار داده ایم که مشاوره ارسال نشود.
البته در این ماه عزیز بهترین فرصت برای دوست شدن با خدا و رابطه با خالق هستی و عاقبت بخیر شدن هست. اجازه ندهید شیطان این فرصت طلایی را از شما بگیرد. التماس دعا. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -