انهار
انهار
مطالب خواندنی

حکم رطوبت هایی که از دختر یا زن خارج می شود چیست؟ مرجع تقلید آیةالله العظمی مکارم شیرازی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام. تازه عقد کرده ام. زمانی که کنار شوهرم هستم و رابطه ما در حد دست دادن و لمس است رطوبتی از بدنم خارج میشود که نمی دانم آیا حکم منی دارد یا خیر و آیا نیاز به غسل جنابت دارد؟ تکلیفم چیست؟
مرجع تقلید: حضرت آیةالله العظمی مکارم شیرازی (مدظله)
 
جواب:بسم الله الرحمن الرحیم.
و السلام علی عبادالله الصالحین و رحمةالله و برکاته.
با تشکر از اعتمادتان به «سایت انهار».
ازدواجتان مبارک/
بزرگوار. مطابق با فتوای مرجع تقلیدتان آیةالله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) در مسأله 361 / اگر رطوبتى از انسان {در خواب یا بیداری یا هنگام بازی با همسر یا نعوذبالله گناه استمناء و افکار شهوی و تصورات جنسی و دیدن عکسهای مبتذل و مستهجن و...} خارج شود و نداند منى است يا رطوبت ديگر، چنانچه همراه با «جستن» و «شهوت» بوده باشد آن رطوبت حکم منى دارد و اگر اين دو نشانه، يا يکى از آنها را نداشته باشد حکم منى ندارد.
البته در زن و مریض لازم نيست که {آن رطوبت} با جستن بيرون آيد، بلکه اگر رطوبت هنگامى بيرون آيد که شخص به اوج شهوت جنسى رسيده است، حکم منى دارد.
دقّت کنید.
بنا بر آنچه بیان شد، در موارد ذیل حکم به منی بودن رطوبتی که خارج شده نمی شود:
۱- رطوبت در اثر رسیدن به اوج شهوت جنسى خارج نشده باشد.
۲- شک در رسیدن به اوج شهوت جنسی باشد.
نتیجه واضح تر:
رطوبتی که از دختر یا زنی با لذت جنسی خارج میشود حکم منی ندارد و نجس نیست و غسل ندارد، ولی رطوبتی که در اوج لذت جنسی یعنی رسیدن به اوج شهوت خارج میشود و شخص به ارگاسم برسد و ارضا گردد منی هست و نجس می باشد و غسل واجب می شود. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -