انهار
انهار
مطالب خواندنی

چگونگی محرم کردن فرزند خوانده پسر مرجع تقلید آیةالله العظمی خامنه ای

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام علیکم
خانمی 43 ساله ام و شوهرم 45 ساله تا کنون فرزندی نداریم. برای فرزند آوری از بهزیستی اقدام کرده ایم کودک پسر2 سال و 4 ماهش هست در حال انجام کارهایش هستیم تا بیاوریم برای فرزند خواندگی.
نمی دانیم صبرکنیم تا دختر بیاوریم برای فرزند خواندگی .چون ممکن است 3 سال یا بیشتر طول بکشد تا نویتمان شود .تازه ان زمان هم معلوم نیست حتما فرزند دختر به ما بدهند.
مادرخودم در قید حیات هستند (خدا رو شکر).
پدرم فوت شدند.
پدر شوهر و مادرشوهر در قید حیات هستند (خدا رو شکر)
شما را به خدا قسم می دهم راهیی جلوی پای ما بگذارید تا مشکل ما هم حل شود.
می شود فرزند پسر بیاوریم ؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 
جواب:بسم الله الرحمن الرحیم
و السلام علی عبادالله الصالحین و علیکم و رحمةالله
وقت بخیر و تشکر از اعتمادتان به «سایت انهار»
بزرگوار:
اولاً: دعا می کنم خداوند متعال از خزانه غیبش دل شما را شاد کند و فرزند صالحی به شما مرحمت کند.
ثانیاً: شما سؤال بپرسید ولی قسم ندهید زیرا قسم موجب تکلیف برای کسی که قسمش می دهید نمی شود ولی برای شما شرعاً عملی مذموم و ناپسند است.
هر گاه کسی از ما سؤالی بکند حتماً اگر راهی وجود داشته باشد راهنمایی و معرفی خواهیم کرد ولی اینکه شما قسم بدهید که شما را به خدا قسم می دهم راهی جلوی پای ما بگذارید تا مشکل ما هم حل شود شرعاً عمل درستی نیست.
ثالثاً: اینکه شما خیال کنید چون مادرتان الحمدلله و خدا را شکر زنده هستند راهی برای محرمیت برای شما فراهم می شود اشتباه محض است و اگر کسی اینگونه شما را راهنمایی کرده به مسئله شرعی آگاهی نداشته است بنابراین تصور اینکه که با خواندن عقد شرعی بین این کودک و بین مادرتان محرمیت ایجاد می شود باطل و غلط است زیرا در صورتی که شخصی زنی را عقد کند تا به دخترها و نوه های دختری او محرم شود که بتواند پس از عقد با زن عقد شده آمیزش و دخول کند در حالی که این کودک است و…
بله البته اگر کودک شیرخواره بود و خواهر شما یا زن برادر شما هم شیرده بود و او را شیر میداد سبب محرمیت شما و کودک می شد زیرا اگر خواهرتان او را شیر میداد شما خاله رضائی و اگر زن برادرتان او را شیر می داد شما عمه رضائی می شدید در حالی که این کودک شیرخواره نیست.
پس بنابراین هیچ راهی برای محرمیت وجود ندارد مگر اینکه یا بروید کودک {دختر یا پسر} شیرخواره بیاورید یا از گرفتن چنین کودکی که شیر خواره نیست به خاطر نامحرم بودنش صرف نظر کنید.
البته بنده کاملاً شما را درک می کنم و میدانم که به داشتن فرزند علاقه مند هستید ولی نمیتوان به قیمت گناه؛ فرزندی را نگهداری کرد زیرا اگر فرزندی را بیاورید که دارای شرایط برای محرم شدن نباشد نگهداری نامحرم است و در آینده مرتب در مسیر گناه قرار می گیرید و این کار سختی است .یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -