انهار
انهار
مطالب خواندنی

حکم عقد دختر رشیده مرجع تقلید آیةالله العظمی مکارم شیرازی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام علیکم با دختری تلفنی حرف میزنم که پدرش در قید حیات نیست و سنشونم سی سال تمام شده آیا میتوانم بدون اجازه فامیل مانند: مادرش و یا عمو و دایی و برادر و اقوامش صیغه اش کنم؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
 

جواب: بسم الله الرحمن الرحیم
و السلام علی عبادالله الصالحین
وقت شما به خیر و تشکر از اعتمادتان به سایت انهار
و التماس دعا برای نجات ملل جهان و ایران از ویروس کرونا و شفای مبتلایان و آمرزش درگذشتگان از خداوند رحمان.
بزرگوار تقاضا دارم از پاسخ بنده تعجب نکنید شما خودتان را به جای پدر مادر یا برادر دلسوز این دختر قرار دهید و ببینید آیا غیرت و وجدانتان اجازه می دهد که دختری که باید آینده خوبی داشته باشد آینده سبک و کم ارزشی داشته باشد و ملعبه هوس قرار گیرد؟
لوطی منش و کریم و جوانمرد باشید یا با او رسماً ازدواج کنید و خدا را از خود خوشنود کنید یا اگر خودتان ازدواج کرده اید برایش همسر مناسب پیدا کنید و او را به زندگی ارزشمندی شاد و خوشحال کنید. در گذشته برخی جوانمرد بودند و شما هم باشید. یاحقّ.  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -