انهار
انهار
مطالب خواندنی

آیا ازدواجم باطله؟ مرجع تقلید آیةالله العظمی خامنه ای

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام و تشکر از سایتتان
مدتی است که فکری مثل خوره بجانم افتاده! حدود دو سال و چندماهه که ازدواج کردم
قبل از ازدواج با یه جانباز که شرایط جسمی مساعدی نداشت چند سالس صیغه موقت بودم که راضی ب ازدواج و عروسی و دخول نشد ب دلیل مشکل جسمی و رابطه ما در حد عشق بازی بود بخاطر رضایت او ب ازدواج که نشد باکره باقی ماندم و خسته و ناامید از او مورد خوبی برایم پیدا شد و ازدواج کردم الان نمیدانم که عده نیاز بود نگهدارم یا نه. و نمیدانم چه مدت بعد قطع ارتباطم عقد کردم و ازدواج الان موندم با فکری که جرات بیانش رو به هیچکس جز خدا و شما ندارم ب دلیل حفظ ابرویم و حال بدی که دارم که حکمش را نمیدانستم و دقیق نمیدانم چقدر زمان بعد ازدواج کردم
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 
جواب: بسم الله الرحمن الرحیم   سلام علیکم و رحمة الله
وقت شما بخیر و برکت و سعادت.
از تشویقتان راجع به سایت انهار متشکرم.
دخترم خوشبختانه ازدواج شما اصلاً اشکالی ندارد زیرا اگر کسی ازدواج کند چه ازدواج دائم چه ازدواج موقت؛ در صورتی که دخول نشود و دختر همچنان باکره باقی بماند پس از طلاق در عقد دائم یا پس از بخشیده شدن مدت عقد موقت یا پایان عقد موقت بلافاصله می تواند بدون عدّه ازدواج کند.
عدّه مربوط به جاهایی است که پس از ازدواج عروسی و دخول شود اما اگر دخول چه از جلو چه ازپشت حتی به اندازه ختنه گاه انجام نشده باشد نیاز به گرفتن عدّه ندارد. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -