انهار
انهار
مطالب خواندنی

این معجون را صبح ها بخورید

بزرگ نمایی کوچک نمایی
مصرف يک ليوان آب ولرم حاوي عسل و ليمو به طور ناشتا براي حفظ سلامت مفيد است.
شفاف: برخي معتقدند که مصرف اين محلول باعث کاهش وزن مي شود. در ادامه مطلب به خواص اين نوشيدني اشاره مي کنيم.
تصفيه کننده سيستم لنفاوي
به نقل از سايت «نيوزويک»، کمبود آب در سيستم لنفاوي عامل بروز انواع بيماري هاست. کمبود آب و مايعات لازم در سيستم لنفاوي، احساس خستگي مفرط و بي حالي، اختلال در خواب، يبوست، فشار خون بالا يا پايين، استرس و عملکرد نامناسب ذهني را به همراه دارد.
با مصرف اين نوشيدني به طور ناشتا به تمامي سيستم لنفاوي آبرساني مي شود و اين امر علاوه بر رفع علايم ياد شده، سيستم ايمني بدن را نيز بهبود مي بخشد.
انرژي بخش است و روحيه فرد را افزايش مي دهد؛
اگر احساس خستگي و ناراحتي مي کنيد، از اين مخلوط استفاده کنيد. عسل موجود در آن به عنوان انرژي دهنده بدون کالري عمل مي کند.ليمو آنزيم هايي را که باعث درست هضم شدن غذا مي شود فعال مي کند و علاوه بر آن، بوي ليمو آرام بخشي طبيعي به حساب مي آيد.
مجراي ادراري را تميز و به عنوان مدر عمل مي کند
عسل عامل قوي ضدباکتريايي است که توان مقابله با چندين عفونت را دارد. هنگامي که عسل با ليمو و آب که هر ۲ مدر است و سموم بدن را دفع مي کند، مخلوط شود به شکل بهتري مجراي ادراري را پاکسازي مي کند. براي زناني که مشکل عفونت مجراي ادراري دارند، مصرف اين نوشيدني مفيد است. اين مخلوط عفونت ادراري را کاهش مي دهد.
سلامت دهان را بهبود مي بخشد
طبيعت اسيدي ليموي ترکيب شده با عسل و آب به طور آني بوي بددهان را از بين مي برد.
ليمو دهان را تميز مي کند و غدد بزاقي را فعال مي سازد و باکتري هاي مضر را از بين مي برد. با افزودن آن به عسل و آب، باکتري و ذرات غذا را که اغلب در دهان و گلو باقي مي ماند، مي شويد. علت ديگر بوي بد دهان ايجاد لايه سفيد روي زبان است. (که اغلب حاوي باکتري و ماده غذايي در حال فاسد شدن است) اين مخلوط به طور موثر آن لايه را از بين مي برد در نتيجه بوي نامطلوب دهان رفع مي شود.
با يبوست مقابله مي کند
اين مخلوط درمان فوري يبوست است. روده ها را تحريک مي کند و مدفوع را از حالت خشکي خارج مي کند.
معده را پاکسازي مي کند و عملکرد کولون را بهبود مي بخشد
هر فردي به مرور دچار تراکم سموم در معده مي شود. موادغذايي هضم نشده، سلول روده اي و باکتري هاي مرده، لايه داخلي معده را مي پوشاند و در نتيجه منجر به بيماري مي شود. با مصرف مخلوط آب ليمو، عسل و آب ولرم، ديواره روده به ويژه کولون تحريک مي شود و سموم را از بدن دفع مي کند تا روده ها بهتر عمل کند. با اين کار بدن قادر است ماده مغذي را بهتر جذب و سموم را از بدن خارج کند. اين تراکم سموم اغلب باعث احساس نفخ مي شود.
عمل هضم را بهبود مي بخشد
ترکيبي از آب ولرم، ليمو و عسل سيستم هاضمه بدن را تقويت مي کند. علاوه بر آن ليمو کبد را براي توليد صفراي بيشتر تحريک مي کند، ليمو با افزودن اسيد اضافه به سيستم گوارشي کمک مي کند و در دفع سموم از بدن نيز مفيد است. عسل به عنوان يک ضدباکتري عمل مي کند و هر نوع عفونت موجود در بدن را از بين مي برد و به توليد مخاط روده اي که سموم را از بدن دفع مي کند کمک مي کند.
احتمال کاهش وزن را افزايش مي دهد
پکتين نوعي فيبر موجود در اين محلول، احساس سيري در فرد ايجاد مي کند. مخلوط آب ولرم، عسل و ليمو يک محيط قليايي در معده ايجاد مي کند که در کاهش وزن موثر است.
باعث صافي پوست مي شود
ليمو، خون را تميز و در توليد سلول هاي جديد به بدن کمک مي کند. آب و عسل به طور ويژه، قدرت بازسازي پوست را افزايش مي دهد و در تقويت کلاژن موثر است. پس اگر پوستي شاداب مي خواهيد هر روز ناشتا از اين مخلوط استفاده کنيد.
نکاتي براي تهيه و مصرف اين مخلوط
اين مخلوط به طور ناشتا قبل از مسواک زدن يا شستن دهان مصرف شود. براي تهيه اين مخلوط، آب نصف ليموي تازه و يک قاشق مرباخوري عسل طبيعي را به يک ليوان آب ولرم اضافه و بلافاصله مصرف کنيد و تا يک ساعت پس از آن از مصرف چاي يا قهوه بپرهيزيد.
منبع: روزنامه خراسان

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -