انهار
انهار
مطالب خواندنی

وضو دستها با داشتن النگو (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام نحوه وضوی صحیح با النگو چگونه است ؟اگر موقع وضو النگو را پایین کشیده و پس از شستن قسمت بالا النگو را برای شستن قسمت پایین بالا ببریم وضو صحیح است؟مقدار کمی اب بالا رود حکم وضو چیست / اگر النگو بالا بگذاریم و قسمت پایین را بشوییم سپس النگو را پایین اورده وقسمت بالا را بشوییم چطور وضو در کدام حالت صحیح است؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 
جواب: سلام علیکم؛فقط اگر موقع وضو النگو را پایین قرار دهید و پس از شستن قسمت بالا النگو را برای شستن قسمت پایین بالا ببرید وضویتان صحیح است ولی اگر النگو را بالا بگذارید و قسمت پایین را بشویید و سپس النگو را پایین آورده و قسمت بالا را بشویید وضویتان صحیح نیست زیرا وضو باید از بالا به پایین باشد. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -