انهار
انهار
مطالب خواندنی

دفن بچه سقط شده

بزرگ نمایی کوچک نمایی

١دفن جنین با مادر

سؤال:خانم حامله اى در اثر تصادف فوت نموده است. پس از فوت، پزشکى قانونى بچّه اى را که چهار ماهش کامل شده و حتّى جنسیّت آن کاملا قابل تشخیص بوده از شکم مادر بیرون آورده، و مجدداً آن را داخل شکم متوفّى گذاشته و آن را بخیه نموده است. اکنون جهت تدفین آنها به چه شکلى باید عمل شود؟ آیا لازم است مجدّداً بچّه از شکم مادر خارج و به طور جداگانه غسل داده شود و کفن و دفن شود، یا به همان کیفیّت همراه مادر دفن مى گردد؟

جواب: به همان کیفیّت در شکم مادر دفن مى شود.

٢چگونگی دفن جنینی که به صورت قطعه قطعه از رحم خارج شده

سؤال: جنینی به وسیله قطعه قطعه شدن از رحم خارج شده، وظیفه در مورد غسل و کفن و دفن چیست؟

جواب: باید آن را در کیسه ای کنند و دفن کنند.

٣نگهداری جنین سقط شده در آزمایشگاه

سؤال:نگهدارى جنین ساقط شده، چه از حیث جسمى سالم باشد یا ناقص الخلقه و یا عقب مانده، و چه مال خود شخص باشد یا آن را از دیگرى گرفته باشد، به عنوان کلکسیون در شیشه الکل چه حکمى دارد؟

جواب: هرگاه جنین به صورت انسان کاملى در آمده باشد باید او را غسل داد و کفن کرد و دفن نمود. و نگهدارى آن به صورتى که نوشته اید جایز نیست. امّا اگر به این مرحله نرسیده باشد، مانعى ندارد.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -