انهار
انهار
مطالب خواندنی

خواندن چه مقدار از قرآن بر جنب، حائض و نفساء حرام است؟

بزرگ نمایی کوچک نمایی
آیات عظام: امام، اراکی، نوری: خواندن سوره‏اى كه سجده واجب دارد و اگر يك حرف را به قصد يكى از اين چهار سوره هم بخواند حرام است.
آیات عظام: گلپایگانی، صافی: خواندن آیه‏ اى كه سجده واجب دارد و اگر يك حرف از اين چهار آیه را هم بخواند حرام است و احتیاط مستحب آن است که آیات دیگر سوره سجده دار را نیز نخواند.
آیات عظام: خوئی، تبریزی، سیستانی، مظاهری: خواندن هر یك از آیات سجده واجب.
آیةالله العظمی فاضل: خواندن سوره‏اى كه سجده واجب دارد و اگر يك حرف از این چهار سور را هم بخواند حرام است.
آیةالله العظمی بهجت: خواندن سوره‏اى كه سجده واجب دارد و اگر يك کلمه از این چهار سور را هم بخواند حرام است.
آیةالله العظمی خامنه ای: خواندن خصوص آيات سجده اين سوره‏ ها، ولى خواندن ساير آيات از اين سوره ‏ها اشکال ندارد. (س 199).
آیةالله العظمی وحید: خواندن هر یك از آیات سجده واجب و بنابراحتیاط واجب از خواندن بقیه این چهار سوره، حتّى از خواندن (بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم)، بلكه بعض آن به قصد این سوره ها نیز خوددارى كند.
آیةالله العظمی سبحانی: خواندن آيه اى كه پس از خواندن بايد سجده كرد و احتياط آن است يك حرف از اين چهار سوره را هم نخواند.
آیةالله العظمی زنجانی: خواندن هر يك از آيات سجدۀ واجب. بلكه بنابر احتياط خواندن آيات‌ ديگر يا قسمتى از يك آيه از سوره‌هاى سجده نيز جايز نيست.
آیةالله العظمی مکارم: خواندن يکى از آيات سجده، ولى خواندن غير آيه سجده از سوره سجده مانعى ندارد

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -