انهار
انهار
مطالب خواندنی

آمیزش جنسی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
آمیزش جنسی- استفتاء آیت الله مکارم شیرازی مدظله
*جمع بین وضو و غسل در جماع از دبر
سؤال: ۱- با توجه به این که اگر مرد با همسر خود از دبر (پشت) نزدیکی کند برای طهارت علاوه بر غسل جنابت وضو هم لازم است سوال حقیر این است: آیا باید اول غسل کنیم بعد وضو بگیریم یا برعکس (اول وضو بگیریم بعد غسل کنیم)؟ و اگر بین وضو و غسل چیزی که وضو را باطل می کند اتفاق بیفتد چه حکمی دارد و چه قدر می توانیم بین غسل و وضو فاصله بیندازیم؟
پاسخ: 1ـ تفاوتی نمی کند که وضو قبلا باشد یا بعدا و اگر بین وضو و غسل چیزی که وضو را باطل می کند انجام دهد باید وضو را اعاده کند. در ضمن اگر انزال منی شود غسل کافی است.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -