مطالب خواندنی

3- منی

بزرگ نمایی کوچک نمایی

(مسأله 87) مني حيواني كه خون جهنده دارد، نجس است.

*****

خوئي، تبريزي، زنجاني، مظاهری:مسأله-   منی انسان و هر حیوانی که خون جهنده دارد نجس است.

سيستاني: مسأله- مني مرد و هر حيوان مذكّر حرام گوشتي كه خون جهنده دارد نجس است. و رطوبتي كه از زن با شهوت خارج مي شود و موجب جنابت اوست، به تفصيلي كه در مسأله[346] ذكر خواهد شد، در حكم مني است. و بنابر احتياط واجب بايد از مني حيوان مذكّر حلال گوشتي كه خون جهنده دارد اجتناب شود.

وحید: مسأله – منی انسان و هر حیوان حرام گوشتی که خون جهنده دارد نجس است؛ و همچنین بنابراحتیاط واجب منی حیوان حلال گوشتی که خون جهنده دارد.

مکارم: مسأله – منی انسان و هر حیوانی که خون جهنده دارد نجس است، خواه حرام گوشت باشد یا حلال گوشت؛ و احتیاط واجب آن است که از منی حیوانی که خون جهنده ندارد، نیز اجتناب شود.

سبحانی: مسأله – منی حیوانی که خون جهنده دارد، خواه حرام گوشت باشد یا حلال گوشت، نجس است؛ و لازم است که از منی حیوانی که خون جهنده ندارد، اجتناب کرد.


  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -