مطالب خواندنی

مستحبات و مکروهات حایض

بزرگ نمایی کوچک نمایی

مستحبات و مکروهات حایض

*خواندن آیات قرآن توسط زن حائض

[28] سؤال: در زمان حیض آیا تلاوت آیات قرآن بایستی محدود به 7 آیه شود مثل جنابت یا خیر؟

پاسخ: لازم نیست به هفت آیه قناعت شود بلکه می تواند تمام آیات قرآن به استثنای آیات چهارگانه ای که سجده واجب دارد را تلاوت کند البته باید مواظب باشد جایی از بدنش تماس مستقیم با خط قرآن نداشته باشد.

*خواندن ادعیه و سجده بر تربت د رحال عادت ماهانه

[29] سؤال: کسی که در ایام عادت ماهیانه به سر می برد می تواند زیارت عاشورا یا صحیفه سجادیه یا زیارت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را بخواند یا خیر؟کسی که در ایام عادت ماهیانه به سر می برد می تواند پس از اینکه وضو گرفت وسجاده اش را پهن کرد برمهری که تربت سیدالشهداء است پیشانی اش رابگذارد یا نه؟ آیا گذاشتن پیشانی براین نوع مهر موجب گناه کردن می شود؟

پاسخ: اشکالی ندارد.

*خواندن سوره "انعام" در حال عادت ماهیانه و زیارت عاشورا

[30] سؤال: نحوه صحیح ختم چهل روزه انعام و ختم چهل روز زیارت عاشورا چگونه است؟ و اینکه بانوانی که در فاصله این چهل روز عادت ماهانه می شوند چگونه باید این ختم ها را انجام دهند؟

پاسخ: خواندن سوره «انعام» به هر مقدار کار خوبی است و همچنین زیارت عاشورا، خواندن آن در زمان عادت ماهانه  اشکال ندارد.


  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -