انهار
انهار
مطالب خواندنی

تجافی و نیم خیز نشستن در نماز جماعت (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال اگر مأموم به رکعت دوم نماز مغرب امام برسد با توجه به اینکه رکعت دوم مأموم رکعت سوم  امام است، آیا مأموم پس از آنکه تشهد خود را در رکعت سوم امام (یعنی رکعت دوم خودش) خواند، باید بطور نیم خیز بنشیند تا سلام امام به اتمام برسد و بعد بلند شود و نماز خود را ادامه دهد؟ در غیر اینصورت نحوه عملکرد صحیح را توضیح بفرمایید.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
جواب كسى كه يك ركعت از امام عقب مانده، وقتى امام تشهّد را مى خواند احتياط آن است كه زانوها را از زمين بلند كند و انگشتان دست و سينه پا را بر زمين بگذارد و بنابر احتیاط مستحب همراه او تشهّد بخواند، يا ذكر بگويد و اگر تشهّد آخر است بنابر احتیاط واجب صبر کند تا امام سلام نماز را بگويد و بعد برخيزد و ادامه دهد.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -