انهار
انهار
مطالب خواندنی

حق الناس (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
 

 

سوال باسلام. 1- پسری مجردم. در خانواده ای به دنیا آمدم که پدر دایم الخمر بود و بی مسولیت و در محله ای بزرگ شدم که صالح نبودند از همان سن 5 سالگی تا 10 سالگی سوءاستفاده جنسی قرار داشتم و در دو مورد توسط مرد 40 و45 ساله مورد آزار و اذیت جنسی کامل قرار گرفتم. به دلیل همین موضوع بلوغ جنسی زود رس داشته و از رو ی نا آگاهی و عدم راهنمایی صحیح از علاقه مندی به جنس مخالف وحشت زده شدم و بطور ناخود آگاه علاقه شدید به جنس موافق پیدا کردم و مرتکب عمل کثیف لواط شده ام ولی کاملا پشیمانم و ترک کردم ولی تمام روانشناسان و پزشکان گفتند: بخاطر حل این مشکل و رهائی از وحشت میل به جنس مخالف باید حتما عمل لواط تا سه ماه تکرار شود. خودم نمیخواهم انجام دهم ولی از نظر جنسی تحت فشارم و چون دچار مشکل روحی هستم در ازدواج ناتوانم لطفا بگویید چه کنم مرتکب به این عمل به شرط مداوا بشوم یا خیر؟
2- در دوران نوجوانی به خاطر هزینه تحصیل دزدی کردم مبلغ آن را هم میدانم ولی اگر به صاحبش برگردانم موجب رسوایی می شود میتوانم عوض آنر صدقه بدهم نمی خواهم حق الناس بر گردنم باشد؟
3-غیبت و افترا به چند خانم همکار زده ام و باعث شده ام کارفرما نظرش در مورد آنها عوض شود خود خانها متوجه عمل من نشده اند ولی کار فرما فهمید دروغ گفته ام نمی توانم به خانها اعتراف کنم چون رسوایی پیش می آید آیا می توانم توبه کنم و حق الناسی بر گردنم نباشد یا باید از خود آنها حلالیت بگیرم؟
4- از کار فرمای خود و به عنوان پرداخت حقوق اضافی به کارکنان پول گرفتم ولی خودم برداشتم و به کارکنان ندادم اگر اعتراف کنم رسوایی پیش می آید میتوانم همان مبلغ را صدقه بدهم بدون اعتراف یا باید حلالیت بگیرم؟
5- به چند نفر تهمت زده ام و باعث شده ام آبرویش نزد خانواده اش برود ولی بعدها فهمیدن دروغ گفته ام آیا توبه کنم کافیه یا باید حلالیت بگیرم؟ خواهش میکنم کمکم کنید میخوام پاک شوم التماس میکنم کمکم کنید تا سعادت آخرت را داشته باشم.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
جواب پسرم؛ 1- حرف روانشناسان و پزشکانی که به شما توصیه به لواط کرده اند! حرف بیجایی است و آنها مجاز نیستند شما را به چنین عمل منکر و کثیفی وادار کنند و شما بدانید که خدای متعال شفای انسان را در حرام قرار نداده است.
2- مبلغی را که سرقت کرده اید باید به هر شکل ممکن به صاحبش برگردد و صدقه دادن دین شما را ادا نمیکند. میتوانید یا به حسابشان بریزید یا برایشان پست کنید یا در پاکتی به کسی امین بدهید که به آن شخص برساند.
3- اگر با غیبت و افترا موجب صدمه زدن به آبروی دیگران شده اید توبه و استغفار کنید ولی اگر کارفرما فهمیده که شما دروغ گفته اید و حقی از خانم ها ضایع نشده و از بین نرفته باشد حق الناسی از آنها به گردن ندارید اما باید از آنها به خاطر آزردگی شان حلالیت بطلبید.
4- اگر پول متعلق به کارکنان باشد به کارکنان برسانید به همان شیوه ای که در پاسـخ شماره دو توضیح داده شد.
5- به شیوه ای که در پاسـخ شماره سه بیان شد عمل کنید. یاحق


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -