انهار
انهار
مطالب خواندنی

زنا با محارم

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام علیکم. بنده 32 سال دارم مجرد متاسفانه در شرایطی قرار گرفتم که در طول 6 ماه 3 بار با خواهر زاده 26 ساله ام که شوهر و یک فرزند دارد زنا کردم. بسیار بسیار پشیمانم و توبه کردم. آیا خداوند توبه زنا با محارم را می پذیرد؟ چند روزی هست بخاطر این عمل شنیع شدیدا عذاب وجدان گرفته و از خداوند شرمسارم. استرس دارم و تپش قلب بخاطر این گناه. از گرفتاری های دنیا و آخرت این گناه بسیار ترسیدم و فقط خدا ارحم الراحمین است و بس. روسیاه درگاه خدا هستم. من اهل نماز و روزه هستم چرا باید چنین کاری پست از من سر بزنه؟ چه کنم خداوند توبه ام را بپذیرد؟ دلگرمم کنید به رحمت خدا. یا ستارالعیوب یا ارحم الراحمین العفو
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی (مدظله)

جواب انحراف جنسی از دیدگاه اسلام، یعنی رفتارهای جنسی که خارج از حدود فطرت باشد!
قال رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلّم) يا معشر المسلمين ايّاكم و الزنا فانّ فيه ست خصال، ثلاث فى الدنيا و ثلاث فى الاخرة، اما التى فى الدنيا فانّه يذهب بالبهاء و يورث الفقر و ينقص العمر و أمّا الّتی فی الآخرة فإنّه یوجب سخط الرّبّ و سوء الحساب و الخلود فی النار.
ای مسلمانان خود را از زنا دور نگهدارید که شش نکبت در زنا هست! سه نکبت در دنیا و سه نکبت در آخرت:
أما آن سه نکبت که در دنیا هست: 1) آبرو را میبرد؛ 2) تنگدستی میآورد؛ 3) عمر را کوتاه میکند.
أما آن سه نکبت که در آخرت هست: 1) موجب خشم خدا میشود؛ 2) موجب سختگیری در حساب میشود؛ 3) موجب جاوید ماندن در آتش میشود.
عن علی بن ابیطالب (علیهما السلام) عن النبیّ (صلی الله علیه و آله و سلّم) أنّه قال فی وصیّته له: یا علی فِى الزِّنا سِتُّ خِصالٍ: ثَلاثٌ مِنها فِى الدُّنيا وَ ثلاثٌ فِى الآخِرَةِ، فَاَمّا الَّتى فِى الدُّنيا فَيَذهَبُ بِالبَهاءِ وَ يُعَجِّلُ الفَناءَ وَ يَقطَعُ الرِّزقَ وَ اَمّا الَّتى فِى الآخِرَةِ فَسوءُ الحِسابِ وَ سَخَطُ الرَّحمنِ وَ الخُلودُ فِى النّارِ ؛
از علی بن ابیطالب (علیهما السلام) روایت است که نبیّ اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) در وصیتی به او فرمود: یا علی در زنا شش نکبت هست! سه نکبت در دنیا و سه نکبت در آخرت:
أما آن سه نکبت که در دنیا هست: 1) آبرویش را میبرد؛ 2) در نابودیش عجله میشود؛ 3) روزیش قطع میشود.
أما آن سه نکبت که در آخرت هست: 1) موجب سختگیری در حساب میشود ؛ 2) موجب خشم خدا میشود ؛ 3) موجب جاوید ماندن در آتش میشود.
امام صادق (علیه السلام) از حضرت مسیح روایت کرده است که مسیح (علی نبیّنا و آله و علیه السلام) می فرمودند : موسی بن عمران (علی نبیّنا و آله و علیه السلام) به شما امر کرد که زنا نکنید و من به شما امر می کنم که فکر زنا را در خاطر نیاورید چه رسد به عمل زنا!!! زیرا آن که فکر زنا کند مانند کسی است که در عمارت زیبا و مزیّنی آتش روشن کند دودهای تیره ی آتش، زیبایی های عمارت را خراب می کند اگر چه عمارت آتش نگیرد یعنی فکر گناه خواه ناخواه در قلب مردم تیرگی ایجاد می کند و به صفا و پاکی دل ضربه می زند ولو او عملاً مرتکب آن گناه نشوند.
امّا ارتباط جنسی با محارم موجب اختلالات روحی و روانی بیشتری نسبت به غیر محارم دارد و لذا برای آن مجازات هایی شدیدتری هست. مانند: نگاه های شهوت آلود ،رد و بدل کردن کلمات شهوت آلوده، لمس و بوسیدن از روی شهوت و نعوذ بالله آمیزش و زنا!!!) با محارم مثل مادر، خواهر، خاله ، عمه و…!!!
قرآن می فرماید: «حرام شد برای شما ازداوج با مادر و دختر و خواهر و عمه و خاله و دختر برادر و دختر خواهر و مادران رضاعی و خواهران رضاعی و مادر زن و دختران زن که در دامن شما تربیت شده‌اند اگر با زن مباشرت کرده باشید و اگر دخول با زن نکرده (طلاق دهید) باکی نیست که (با دختران او) ازدواج کنید و نیز حرام شد زن فرزند صلبی (نه زن پسر خوانده شما) و نیز حرام شد جمع میان دو خواهر مگر آن چه پیش از نزول این حکم کرده‌اند که خدا از آن درگذشت، زیرا خداوند در حق بندگان بخشنده و مهربان است».
فقهای عظام میفرمایند: «اگر کسى با یکى از محرم هاى خود مثل مادر و خواهر که با او نسبت دارند زنا کند، به حکم حاکم شرع باید او را بکشند». و در قانون مجازات اسلامی نیز زنا با محارم مستوجب اعدام است، و در این حکم بین زن و مرد فرقی نیست.
البته اگر کسی (نعوذ بالله) با محرم زنا کرده باشد باید بین خود و خدای خودش از عملش توبه کند و البته باید از توبه در این مورد ناامید نباشد.
توبه و قبولى توبه از نعمت‌های كم نظير الهى است و داراى آثار و نتايج بسيار درخشانى است.
توبه حقيقى طوری گنهكار را دگرگون مى‌كند، كه گويى اصلاً گناه نكرده است.
امام باقر (عليه السلام) میفرمايد: «التائب من الذنب كمن لا ذنب له»؛ توبه كننده از گناه مانند آن است كه گناهى نكرده است.
توبه حقيقى موجب پرده‌پوشى و نابودى آثار گناه مى‌گردد.
امام صادق (عليه السلام) میفرماید: «هنگامى كه بنده توبه حقيقى كرد، خداوند او را دوست مى‌دارد، و در دنيا و آخرت گناهان او را مى‌پوشاند، هر چه از گناهان كه دو فرشته موكل بر او برايش نوشته‌اند از يادشان ببرد و به اعضاى بدن وحى مى‌كند كه گناهان او را پنهان كنيد.و به نقاط زمين (كه او در آن گناه كرده) فرمان مى‌دهد گناهان او را پنهان كنيد.
فيلقى الله حين اَلقاه و ليس شَيى يَشهد عليه بشىء من الذّنوب؛ پس توبه كننده با خدا ملاقات كند به گونه‌اى كه هيچ چيز نيست كه در پيشگاه خدا گواهى بدهد كه او چيزى از گناه را انجام داده است.
توبه حقيقى انسان را محبوب خدا مى‌كند، آن هم به عنوان محبوب‌ترين بندگان.
امام كاظم (عليه السلام) میفرماید: «و اَحَبّ العِباد الى الله تعالى المُفَتَّنون التَّوابون»؛ و محبوب‌ترين بندگان در پيشگاه خدا، آنهايى هستند كه در فتنه (گناه) واقع شوند و بسيار توبه كنند.
امام سجاد (عليه السلام) در فرازى از مناجات خود از مناجات‌هاى پانزده‌گانه‌اش به پيشگاه خداوند چنين عرض مى‌كند: «الهى انت فَتَحت لِعبادك باباً الى عَفوِك، سمّيتَه التّوبه، فقلت: توبوا الى الله توبة نصوحاً، فما عذر مَن اغفل دخول الباب بعد فتحه؟» اى خداى من! تو آن كسى هستى كه درى به سوى عفوت براى بندگانت گشوده‌اى و نام آن را توبه نهاده‌اى و فرموده‌اى: به سوى خدا