انهار
انهار
مطالب خواندنی

سجده

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال ایا سجده بر دو شصت دست صحیح می باشد
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)

جواب سجده بر شصتها جایز نیست و باید بر چیزهایی سجده کرد که سجده بر آنها صحیح است مانند سجده بر زمین و چوب و چیزهایی که از زمین می روید. البته سجده بر چیزهای خوراکی صحیح نیست. سجده بر اقسام سنگها صحیح است و بهتر است برای سجده بر تربت حضرت سیدالشهدا سجده شود ولی اگر چیزی ندارد که بر آن سجده کند باید به لباسش اگر از پنبه یا کتان هست سجده کند و اگر آن هم موجود نیست بر پشت دست سجده کند و البته پشت دست آخرین چیزی است که میتوان بر آن سجده کرد. یاحق  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -