انهار
انهار
مطالب خواندنی

استمنا

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام.من دختری 28 ساله هستم که مدت 20 سال به خود ارضایی مبطلا هستم. و قبل از آن هم به خاطر می آورم که برادرم با من سکس انجام میداد.از 15 سالگی که به گناه آن پی بردم از خدا آرزوی ازدواج کردم و به هر روشی که فکرش را کنید به ترک آن اقدام کردم اما نه تنها که بهتر نشد بلکه شدت و ولع آن بیشتر شد.الان 13 ساله از خدا فقط همین آرزو رو داشتم اما همه چیز بهم داد جز همینو.کلا همه دخترای فامیل ما تو سن های خیلی بالا ازدواج کردن.اصلا هم فکر نکنید سختگیری میکنم که اصلا اینطور نیست.پیش روانپزشک هم رفتم که کمش کنه اما گفت بهش حساس نشو و بزار تخلیه بشه و در اسرع وقت ازدواج کن اما قسمت نیست. تکلیف من و گناهم چیه؟؟؟؟؟ حتی گاهی با همه مقاومتها روزه ام باطل میشه.نمی دونم به مجردیم فکر کنم. به گناه کبیره بودنش، به کنترل نشدنش. چیکار کنم

جواب دخترم البته به شما حق می دهم نگران و ناراحت باشید و به شما حق می دهم که به خاطر غریزی جنسی تلاطم داشته باشید و به شما حق می دهم کنترل غریزه جنسی برایتان سخت و مشکل باشد. .
اما نکته ای که قابل توجه است این است که در حقیقت ارزش وجود انسان به داشتن ایمان است و اگر ایمان انسان در بین نباشد انسان پشیزی ارزش ندارد و قیمتش از هر موجودی کمترمی شود..
آقا امیرالمومنین علیه السلام می فرماید: «من غلب عقله شهوته، فهو خیر من الملائکة، و من غلب شهوته عقله فهو شر من البهائم » کسی که عقلش بر شهوتش غلبه کند ارزشش از ملائکه بهتر می شود و کسی که شهوتش بر عقلش غلبه کند ارزشش از حیوانات کمتر می گردد.
دختر خوبم البته نمی خواهم منکر فشار غریزه جنسی شوم زیرا فشار غریزه جنسی تا آن اندازه زیاد است که امام صادق علیه السلام با تعجب به کسی که مجرد است می فرمایند: با غریزه ات چه می کنی؟!!
ولی شما باور کنید که در همه زمان ها بزرگترین و فاحش ترین و رایج ترین و زیربناترین خلاف های رفتاری افراد گناه غریزه جنسی بوده است و ما خیال نکنیم که در زمان فعلی که عصر اینترنت ، ماهواره، موبایل و چت و تماس و تلفن است گناهان غریزی بیشتر به چشم میآید بلکه در همه زمان ها این گناهان بدون این امکانات هم به چشم بوده است و نمونه واضحش داستان مشهور و معروف لیلی و مجنون، شیرین و فرهاد و... می باشد.
ولی مطابق نص برملا شده تاریخ و صراحت قرانی همیشه در مقابل افراد ضعیف و زبون و زانو زده در مقابل غریزه و شهوت، افرادی وجود دارند که چشم از همه گناهان می بندند و سلطان روح و روان خود می شوند و افسار مرکب هوس و شهوت را به دست می گیرند و با قدرت ایمان و معنویت و تقوا لجام غریزه را می کشند تا از سرکشی و هوسرانی بازایستد.
اگر ما در تاریخ لیلی داریم در مقابلش مریم داریم.
اگر ما در تاریخ مجنون داریم در مقابلش یوسف داریم.
و در همه تاریخ ها و همه قرن ها و در همه نسل ها در مقابل خیل گنهکاران مریم های فراوانی داریم همچنانکه یوسف های زیادی هم وجود دارند که به نورانیت کنترل شهوت و هوس، سر برعرش می سایند و به جای عشق به جنس مخالف و مصرف کردن آنات ارزشمند سرمایه عمر، افتخارشان انس و ارتباط با خدای سبحان است.
دختر خوبم شما 28 ساله هستید در حالی که حضرت معصومه سلام الله علیها هم 28 ساله بوده وایشان هم مثل شما مجرد و بدون همسر بوده! اما دامن به گناه آلوده نکرده و با اطمینان به خود و نفس مطمئنه ای که داشته به عشق رسیدن به برادرش امام رضا علیه السلام راه بیابان در پیش می گیرد در حالی که رجلان نگهبان از مدینه و اقوام پاسداری اش رابه عهده دارند اما ابهت ان بانوی گرانقدر همه اطرافیان که محرم آن حضرت نبوده اند را به تعظیم در برابر ایمانش به خدای سبحان ارتباط می دهد. و همگان افتخارشان در رکاب و محضر آن حضرت به سوی حق بوده است تا جایی که انگاه که به ساوه می رسد مردی بزرگ از قوم با عده زیادی از هوادارانش به استقبال حضرت می روند و ان بزرگ قوم قم با افتخار افسار مرکب ان حضرت را به دست می گیرد و از پیش حرکت می کند.
دختر خوبم البته اکنون ماه مبارک رمضان است و الان در نیمه ماه قرار داریم اگر خدای ناکرده از ابتدای این ماه خیر و برکت و رحمت تاکنون همتی در بندگی خدا نداشته اید از هم اکنون سجاده عبادت زیر بغل ، کبوتر حرم خدا مسجد محل شوید و بی توجه به نیش و نوش ها و نگاه های اقوام و همسایگان و نمازگزاران مسجد ، مسجدی شوید.
هنگامی که نمازتان در هر وعده جماعت تمام شد سر بر سجده پس از نماز، زمام زندگیتان را به خدای بزرگ بسپارید و از بزرگی اش برای خود بزرگی بطلبید و از مقامش برای خود مقام بخواهید و از بی نیازی خدا برای خود بی نیاز شدن مطالبه کنید . هر چه می خواهید ازخدا بخواهید و هر چرا که در طلب ان هستید با التماس البته با اخلاص در شب های قدر، از خدا بخواهید.
انشاءالله به برکت این ماه عزیز و دعای اولیاء دین علیهم السلام حاجت روا شوید و بنده نیز برایتان دعا می کنم و البته شما نیز برای بنده دعا کنید.به امید زمانی که پیام شما موجب خوشحالی ما شود که حاجتتان را گرفته اید و ازدواجتان محقق شده باشد. یاحق


سوال با سلام و سپاس از پاسخ شما اما من به دلیل تماشای فیلم و عکس و نا محرم دچار این حالت نمیشم. بلکه از کودکی به آن دچار بودم و الان حالت بیماری داره. نکته دوم اینکه مگه میزان غریزه جنسی همه آدمها یکسانه؟ همانطور که خواهر متاهل من گاهی به من میگه میزان غریزه من نصف توهم نیست قطعا خیلی های دیگه هم همینطورن که شده یکی از معضلات پس از ازدواج. پس ممکنه حضرت معصومه یا مریم مقدس هم همین وضعیت رو داشته باشن. به نظر من این موضوعی هستش که قابل مقایسه نیست چون هر کسی رو باید با خودش سنجید. بعدش هم چطور همه جای قران از غریزه جنسی اومده. همه جا از شدتش گفته شده. همه جا گفته که تنها راهش ازدواجه- همه جا توصیه کرده این غریزه سرکش رو با ازدواج درمان کنید. حالا به همین سادگی و راحتی میگه خوب اگه ازدواج نشد عفت پیشه کنید؟؟؟!!!!
من این همه سال خواستم یا ازدواج کنم و یا این میل رو بکشه اما هیچ کدوم و هیچ کدوم. به نظرتون شاده است که به این همه غریزه بگم عفت چون گناه کبیره است. عفت پیشه کردن واسه اینه که نیوفتم دنبال نا محرم و خدای نکرده رابطه نا مشروع برقرار کنیم. لا اقل درون خودمون که بی عفتی نیست


جواب دخترم مطالبی که لازم بود خدمت شما پاسخ دادم التماس دعا. یاحقّ.


سوال پس من الان باید چیکار کنم. خسته شدم


جواب دخترم، سایت انهار پاسخگوی سوالات شرعی کل کشور و خارج کشور هست و جز بنده کسی در این سایت پاسخگو نیست به همین دلیل وقت کم هست. در سایت انهار فقط بنده و یک کارمند بیشتر وجود ندارد. بنابراین نمیتوان با انبوه سوالاتی که به سایت وارد میشود وقت را به یک نفر اختصاص داد. نامه شما را با دقت و با زبان روزه با صرف وقت زیاد پاسخ دادم و مطالب گفتنی را برایتان بازگو کردم. ولی فرصت پیگیری این نامه و اختصاص دادن وقت به یک نامه را ندارم لذا فقط پاسخ همین نامه ای را که نوشته اید برایتان ارسال میکنم. و امیدوارم پاسخ لازم را دریافت کرده باشید.
1-. اگر از کودکی دچار این حالت شدید و خصوصا اینکه با برادرتان متاسفانه سکس کرده اید مورد شما مورد استثنائی است و مشکل بزرگی است که تعلق به شما دارد و تنها چاره آن ترک قطعی آن است و خدای متعال در هر کسی توان ترک گناهی را که به او تعلق دارد داده است و خدای متعال تکلیف مالایطاق نمیکند. یعنی هر کسی به اندازه قدرتش تکلیف و وظیفه دارد.
2- میزان غریزه جنسی همه افراد یکسان هست ولی ممکن هست غریزه جنسی برخی از افراد بدلیل بیماری کمتر باشد که بیماران ملاک تعیین تکلیف نیستند بلکه ملاک تعیین تکلیف عموم مونین و مردم سالم هست.
3- مثالی که به شما زدم برای حضرت معصومه معنایش این نیست که شما نستجیر بالله بگویید اگر ایشان هم همین وضعیت را داشته اند کاری میکردند که امثال شما میکردید چون حضرت معصومه دختری مومن، باتقوا و عفت پیشه و البته بسیار سالم هم هست.
4- دین اسلام دین کلی است و قوانین و دستوراتش برای همه یکسان است و این نیست که شما بگویید هر کسی را باید با خودش سنجید! چون نماز صبح برای همه مردم دو رکعت است و نماز عشا برای همه مردم چهار رکعت است . نمیتوان گفت شخصی نماز صبح را دو رکعت بخواند و شخص دیگری بیشتر بخواند یا شخصی نماز عشا را چهار رکعت بخواند و شخص دیگری کمتر بخواند و نیز نمیتوان گفت شخصی وظیفه دارد عفت و پاکدامنی پیشه کند و شخصی چنین وظیفه ای را ندارد. بنابراین حرف شما نادرست است.
5- همه جای قرآن از غریزه صحبت نشده. اصلا شما مگر چقدر به قرآن مسلط هستید که میگویید همه جای قرآن؟
دخترم، غریزه جنسی فقط با ازدواج درمان میشود ولی اگر ازدواج میسر نشد معنایش این نیست که افراد بی تقوایی کنند و به گناه آلوده شوند و گناه خود را توجیه کنند. مانند آن است که شما بگویید کسیکه مشکل مالی دارد مجاز به سرقت و بالارفتن از دیوار مردم می باشد در حالیکه اگر از راه حلال به نیازمان نرسیدیم مجاز نیستیم نیازمان را به هر طریقو به هر شکل و به هر راه حتی با راه حرام تامین کنیم.
بله کسیکه امکان ازدواج ندارد فعلا وظیفه اش پیشه کردن عفت وپاکدامنی است.
در هر صورت نیاز دلیل بر لزوم آلوده شدن به حرام نمی باشد و باید درمان هر چیزی را از راهی که وجود دارد تامین نمود.
*****
برای رسیدن به قرب خدا و خیر و خوشبختی و موفقیّت در زندگی و برکت و رزق و روزی فراوان و سلامتی؛ چند توصیه به شما دارم:
1- گناه نکنید.
گناه، دل را ويران مي‌كند، دلي كه حرم و خانة خداست؛ گناه آن را نابود و قواي معنوي را تضعيف و ريشه‌هاي درخت ايمان را مي‌سوزاند.
امام باقر (عليه السّلام) مي‌فرمايند: هيچ بنده مؤمنی نيست مگر اين كه در قلبش نقطه سفيدي است. پس هر گاه گناهي را مرتكب شود، نقطه سياهي در قلبش نمودار مي‌گردد و باعث تباهي دل مي‌شود».
امام صادق (عليه السّلام) می فرماید: همانا به درستي كه انسان گناهي را كه مرتكب مي‌شود با آن گناه رزق و روزي از او دفع مي‌گردد».
رسول خدا (صلّي الله عليه و آله و سلّم) می فرماید: هر گاه بنده گناهي را مرتكب شود، به خاطر آن گناه از نماز شب محروم مي‌شود.
امام صادق (عليه السّلام) مي‌فرمايند: «انّ ادني ما اصنع بالعبد اذا آثر شهوته علي طاعتي ان احرمه لذيذ مناجاتي؛ هر بنده‌اي كه خواهش نفس خود را بر طاعت من اختيار نمود كمترين كاري كه دربارة او انجام دهم اين است كه او را از لذّت مناجاتم محروم مي‌سازم.».
رسول خدا (صلّي الله عليه و آله و سلّم) می فرماید: بدانيد و هوشيار باشيد همانا در قيامت بنده‌ را به خاطر يكي از گناهانش صدسال حبس مي‌كنند در حالي كه او به حوراني نگاه مي‌كند كه در بهشت براي او آماده شده‌اند و به نماز و نعمت مشغولند.
2- نمازها، «خصوصاً نماز صبح» را حتماً اول وقت بخوانید.
حضرت عبدالعظیم حسنی از امام حسن عسكری(علیه السلام) روایت می كند كه فرمودند: "خداوند متعال با حضرت موسی تكلم كرد، حضرت موسی فرمود:خدای من. كسی كه نمازها را در وقتش به جای آورد چه پاداشی دارد؟ خداوند فرمود:حاجت و درخواستش را به او عطا می كنم و بهشتم را برایش مباح می گردانم.
آقا رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلّم) کسی که نماز را سبک بشمارد خداوند او را به شش بلای در دنیا گرفتار میکند:
1) خير و بركت را از عمر او برمى دارد.
2) خير و بركت را از روزى اش برمى دارد.
3) نشانه صالحان را از چهره او محو مى فرمايد.
4) در برابر اعمالى كه انجام داده اجر و پاداش به او داده نمى شود.
5) دعاى او به سوى آسمان بالا نمى رود و مستجاب نمى گردد.
6) هيچ بهره اى در دعاى بندگان شايسته خدا نداشته و مشمول دعاى آنان نخواهد بود.
3- اول شبها صدقه بدهید و سوره «واقعه» بخوانید و هنگام خواب، پس از تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها) 70 مرتبه استغفار کنید و بگوئید: «استغفرالله ربّی و أتوب إلیه».
هر کس سوره واقعه را هر شب بخواند هیچ تنگدستی و گرفتاری به او نمی رسد.رسول خدا (صلی الله علیه و آله وسلّم) فرموده اند: سوره واقعه را به زنانتان یاد دهید زیرا آن سوره بی نیاز کننده است.
در خبر است: عبدالله بن مسعود صحابی بزرگوار رسول خدا (صلی الله علیه وآله وسلّم) بیمار شد. خلیفه وقت ، عثمان بن عفان، به دیدار او رفت و ناراحت و نگرانی در چهره او دید از او پرسید: چرا ناراحتی و آه و ناله می کنی؟ گفت: گناهکارم. پرسید: چه می خواهی؟ گفت: رحمت خداوند را، پرسید: آیا نیاز به پزشک داری؟ گفت: طبیب حقیقی مرا بیمار کرده است. پرسید: آیا می خواهی کمک مالی به تو بکنم؟ گفت: آن زمان که نیاز داشتم ندادی و اکنون نیازی ندارم. عثمان گفت: پول می دهم برای دخترانت باشد. ابن مسعود گفت: آنها نیازی ندارند. چون به ایشان گفته ام که همواره سوره واقعه را قرائت نمایند که هیچ گاه نیازمند نخواهند شد.
پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلّم) فرمودند: اگر سوره واقعه را بنویسند و در خانه بگذارند موجب افزایش خیر و برکت می شود و هر کس به قرائت آن مداومت ورزد، فقر از او برطرف می شود و در آن افزایش حفظ و توفیقات و وسعت در مال وجود دارد.
امام صادق (علیه السلام) فرموده است: هر کس در هر شب جمعه سوره واقعه را قرائت کند، خداوند او را دوست دارد و او را محبوب همه مردم می گرداند و هرگز در دنیا ناراحتی، فقر و تنگدستی و آفتی از آفات دنیا به او نخواهد رسیدو از همراهان و رفیقان امیرالمؤمنین (علیه السلام) خواهد بود.و این سوره ویژه امیرالمومنین علی علیه السلام است و هیچ کس در آن شرکت ندارد.
امام صادق (علیه السلام) می فرماید: سوره واقعه دارای منافع و بهره های زیادی است که قابل شمارش نیست. از جمله فواید این سوره آن است که اگر برای مرده ای خوانده شود، خداوند او را می امرزد و اگر برای کسی که در حال احتضار و مرگ است بخواند، مرگ و خروج روحش به اذن خدا آسان می شود.
به همراه داشتن نوشته سوره واقعه موجب آسانی زایمان می شود.
4- اول روزها صدقه بدهید و سوره «یس» بخوانید.
پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) به آقا أمیرالمؤمنین (علیه السلام) فرمودند: یا علی! «یس» را بخوان که در آن ده اثر است، هر که آن را قرائت کند: 1) اگر گرسنه باشد سیرگردد؛ 2) اگر تشنه باشد، سیراب گردد؛ 3) اگر عریان باشد، پوشانیده گردد؛ 4) اگر عزب باشد، ازدواج کند؛ 5) اگر ترسان باشد، امنیت یابد؛ 6) اگر مریض باشد، عافیت یابد؛ 7) اگر زندانی باشد، نجات یابد؛ 8) اگر مسافر باشد، در سفرش یاری شود؛ 9) نزد میت خوانده نمی شود مگر اینکه خدا بر او آسان گیرد؛ 10) اگر گمشده داشته باشد، گمشده اش را پیدا کند.
شخصی به امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) عرض کرد: بفرمایید وقتی چیزی یا کسی گم می شود چه باید بکنم؟ حضرت فرمودند: دو رکعت نماز بخوان و در هر دو رکعت بعد از حمد «یس» بخوان و بعد از آن بگو: یا هادی الضالّهِ رُدَّ عَلَیَّ ضالَّتی» ای هدایت کننده گمشدگان، گمشده ام را به من برگردان. آن شخص می گوید: من این کار را کردم و بعد از مدتی خداوند گمشده ام را به من برگرداند.
از رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) نقل شده است: هر کس سوره «یس» را نوشته و پس از شستن از آب آن بنوشد در درونش هزار گونه دوا و نیز هزار گونه نور و یقین و برکت و رحمت را وارد کرده است و هر گونه دردی را از او دور میکند.
از حضرت سلمان فارسی (رحمة الله) روایت شده اگر کسی ده روز بعد از نماز صبح قبل از سخن گفتن با کسی، سوره «یس» را بخواند و این دعا را قبل از تلاوت سوره مزبور ده مرتبه بخواند بعد سوره را بخواند هر حاجتی را که بخواهد انجام شود انشاءالله؛ زیرا که اسم اعظم خداوندی در این دعا است ودعا است:
«بسم الله الرحمن الرحیم، یا قدیم یا دائم یا حی و یا قیوم یا فرد و یا وتر یا واحد یا احد یا صمد یا من لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفواً احد و صلی الله علی محمد و اله اجمعین برحمتک یا ارحم الراحمین.»
5- به بزرگترها «خصوصا پدر و مادر» احترام کنید و بکوشید آنها را از خودتون خوشنود کنید.
قرآن در سوره اسرا آيه 23 می فرماید: و پروردگار تو مقرر كرد كه جز او را مپرستيد و به پدر و مادر احسان كنيد! و در سوره لقمان آيه 15 می فرماید: اگر آنها به تو اصرار كنند كه مشرك شوي اطاعتشان مكن، ولي در زندگي دنيا به نيكي با آنها معاشرت نما!
امام صادق (علیه السلام) می فرماید: مردي نزد پيامبر(صلی الله علیه و آله و سلّم) آمد و عرض كرد من جوان با نشاط و ورزيده اي هستم و جهاد را دوست دارم ولي مادري دارم كه از اين موضوع ناراحت مي شود، پيامبر(صلی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: برگرد و با مادر خويش باش، قسم به آن خدايي كه مرا به حق مبعوث ساخته است، يك شب مادر با تو مانوس گردد از يك سال جهاد در راه خدا بهتراست.
در معارف اسلام احترام به پدر و مادر از مهمترين مسائل اخلاقي است و بي احترامي به پدر و مادر گناه بزرگي است كه خداوند به راحتي از آن نمي گذرد و تا روز قيامت صبر نمي كند و فرزند خطاكار را سريع مجازات مي نمايد. پيامبر بزرگ ما در اهميت اين موضوع مي فرمايد: «كيفر سه گناه تا قيامت به تاخير نمي افتد عاق پدر و مادر، ظلم و تجاوز به مردم و ناسپاسي در مقابل احسان و نيكي ديگران.».
امام صادق (علیه السلام) مي فرمايد: «حسن سلوك و نيكي به والدين از حسن شناخت و معرفت عبد به خداوند تعالي است، زيرا هيچ عبادتي انسان را به سرعت نيكي به پدر و مادر به خشنودي خداوند تعالي نمي رساند آن هم احساني كه محض تحصيل رضاي پروردگار باشد.».
امام باقر (علیه السلام) مي فرمايد: «خوشا به حال كسي كه به پدر و مادر خود نيكي كند، زيرا خداوند بر عمر او مي افزايد»
امام صادق(علیه السلام) مي فرمايد: «خداوند دعاي سه كس را رد نخواهد كرد: دعاي پدر در حق فرزند در هنگام نيكي به او، دعاي پدر بر ضد فرزند(نفرين) هنگامي كه مورد عاق او واقع شود و دعاي مظلوم بر ظالم.»
کمیل بن زیاد مى‏گوید : امیر المؤمنین (علیه السلام) همواره به نیکى بر پدر و مادر تشویق مى‏کرد و مى‏فرمود : «فرزندان من! بر شما باد به نیکى بر پدر و مادر که در دعاى آنها هم بهبودى است و هم نابودى».
به برکت این اعمال حتماً مورد لطف خدای سبحان قرار میگیرید. یاحقّ.


سوال با تشکر از وقتی که در اختیارم گذاشتید


جواب التماس دعا. یاحقّ.  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -