انهار
انهار
مطالب خواندنی

منی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال در بعضی موارد که به مسائل جنسی فکر میکنم آبی درون مجرای من می آید که باید با فشار زیاد خارج شود مثلا با ادرار گاهی هم بصورت قطره ای بیرون می آید و سفید و چسبناک است اما بدون جستن این مایع چیست؟خودم شک دارم منی نیست با تشکر فراوان.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
 
جواب پسر عزیزم؛ هر رطوبتی که در خواب یا بر اثر تحریک یا تصورات جنسی یا دیدن فیلم ها و عکس های مبتذل یا نعوذبالله استمنا ولو با لذت جنسی خارج شود نجس و منی نیست و غسل ندارد. و رطوبتی نجس و منی است که دارای سه نشانه باشد:
1- با جستن خارج شود
2- با شهوت (در اوج لذت جنسی) خارج شود.
3- پس از خارج شدن آن رطوبت بدن سست شود.
اگر رطوبت حتی یکی از این نشانه ها را نداشته باشد نجس و منی نیست.
اگر شک داشته باشید که رطوبتی با لذت خارج شده و یا با شهوت و در اوج لذت، بازهم تکلیفی ندارید.و منی محسوب نمی شود و غسل ندارد . و رطوبتی که منی محسوب نشود وضو را باطل نمی کند و موجب بطلان روزه نمی شود. یاحق.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -