انهار
انهار
مطالب خواندنی

زنا با زن شوهر دار

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام خسته نباشید .
یکی از دوستانه بسیار نزدیک من با زن شوهر داری رابطه جنسی داشته است . دوست من از شدت نارحتی تقریبا افسورده شده استو از کاره کرده خود بی نهایت نادم است .
یکی از دوستان به او گقته است : طبق نوشته رساله حضرت ایت الله بهجت ایشان نمی تواند تا زمانی که از شوهر ان زن حلالییت نگرفته . با هیچ زنی ازدواج کند اولا قابل ذکر است که شوهر ان خانم در دست رس نیست که بخواهیم از ایشان حلالیت بگیریم دوما امکان دارد در صورت طرح مسله شر به با شود و خدایی نکرده کار به جایه دیگر بکشد ثانیا نمی خواهیم ان زن در دیده شوهرش خراب شود رابعا مرجع تقلیده دوستمان تا انجا که من میدانم ایت الله خامنه ایست
ایا واقعا تا زمانی که ایشان حلالییت نگرفته نمی تواند با هیچ زنی ازدواج بکند؟؟؟
فقط محض رضایه خدا جوابه سواله من رو زود بدین میترسم دوستم از فرط نارحتی بلایی سر خودش بیااره اگر در مورده این مطن سوالی داشتین به من mail بزنین
از همکاریه شما بسیار ممنونم
حدالامکان جواب سوال رو به من mail کنین

مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی امام خمینی(قدّس سرّه)
 
جواب پاسخ این سوال قبلا داده شده ولی در اینجا نیز چند پاسخ اجمالی دیگر برای شما ارسال میشود.
1- البته کسیکه گناه زنا را مرتکب شده است باید حتما در پیشگاه الهی توبه و استغفار کند و البته خدای متعال هم توبه پذیر و مهربان است.
2- نسبتی که به آیت الله بهجت داده شده دروغ است و صحت ندارد. هرگز نه ایشان و نه هیچ عاقلی چنین مطلبی را نگفته که باید از شوهر رضایت گرفته شود.
3- البته اگر روزی آن زن از شوهرش طلاق بگیرد یا شوهرش بمیرد این شخص دیگر نمیتواند با او ازدواج کند زیرا ازدواج با او برایش حرام ابد است.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -