انهار
انهار
مطالب خواندنی

حکم سوره و دعا در نماز از روی قرآن مرجع تقلید آیةالله العظمی سیستانی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال بِسمِ اللهِ الرَّحمٰنِ الرَّحیٖم
سلام علیکم
سوال اول: آیا میتوان در نمازهای واجب و مستحبّ بعد از خواندن حمد، سوره را از روی قرآن کریم یا ورق یا کتابی که سوره ی قرآن در آن نوشته شده است را بخوانم؟
سوال دوم: آیا میتوان در نمازهای واجب و مستحبّ قنوت را از روی مفاتیح یا دعاهای قرآنی را از روی قرآن یا ورق یا کتابی که دعا در آن نوشته شده است را بخوانم؟
(منظورم فرازهایی از ادعیه معتبر، مثل مناجات خمس عشره، ابوحمزه ثمالی، کمیل، مناجات شعبانیه، ادعیه ی صحیفه ی سجادیه و...)
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی سیستانی(مدظله)
 
جواب:بسم الله الرحمن الرحیم.
و السلام علی عبادالله الصالحین و علیکم و رحمةالله.
وقت بخیر و تشکر از اعتمادتان به «سایت انهار».
پاسخ سؤال (1) شما میتوانید هم در نمازهای واجب و هم در نمازهای مستحبّ پس از خواندن حمد، هر سوره کاملی که مایل باشید را از روی قرآن کریم یا ورق یا کتابی که سوره ی قرآن در آن نوشته شده است بخوانید
پاسخ سؤال (2) شما میتوانید هم در نمازهای واجب و هم در نمازهای مستحبّ پس از خواندن حمد و سوره ی رکعت دوم نمازها؛ هر دعائی ولو طولانی باشد را از روی کتاب بخوانید.
التماس دعا.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -