انهار
انهار
مطالب خواندنی

چگونه راحت نمازهای قضا را بخوانم مرجع تقلید آیةالله العظمی مکارم شیرازی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام دختری هستم که نزدیک به ده سال نماز قضا دارم الان توبه کردم و میخواهم نمازهایم را قضا کنم .چگونه میتونم در زمان کم همه رو بخونم؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
 
جواب:بسم الله الرحمن الرحیم
و السلام علی عبادالله الصالحین
والسلام علیکم و رحمةالله
وقت شما به خیر و تشکر از اعتمادتان به سایت انهار

التماس دعا برای نجات ملل جهان و کشورهای اسلامی و منطقه بویژه ایران، از ویروس منحوس کرونا و شفای مبتلایان و آمرزش درگذشتگان از خداوند رحمان.

بهترین داروی کورنا در خانه ماندن است.

دخترم از اینکه خداوند به شما توفیق داده است تا بتوانید دِین معنوی خود را ادا کنید خداوند را شاکر و سپاسگزار باشید اما برای نمازهای قضا شما می‌توانید خصوصاً در این ماه منور شعبان المعظم به نماز های قضای خود اقدام کنید و به جای انجام مستحبات این ماه نورانی، به انجام واجبات یعنی قضا کردن نمازهایتان مشغول شوید.
اما به خاطر اینکه که بتوانید قضای نمازهایتان زودتر و سریعتر و راحت تر انجام بدهید می توانید مستحبّات نماز را حذف کنید و فقط واجبات نماز را بجا آورید، مثلاً می توانید نماز خود را بدون اذان و اقامه شروع کنید و قنوت را حذف کنید و تسبیحات اربعه را یک بار بخوانید و به جای سه سلام در آخر نماز؛ فقط سلام آخر را بگویید. یاحقّ.
شماره دفتر مرجع تقلیدتان در قم جهت سؤال و کسب تکلیف.
حضرت آیةالله العظمی امام خامنه ای (مدّظلّه) درقم: ۶۶۶ ۴۶ ۳۷۷ - ۰۲۵

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -