انهار
انهار
مطالب خواندنی

حکم نماز در لباس آلوده به عرق جنب از حرام مرجع تقلید: آیةالله العظمی مکارم شیرازی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام اگر عرق جنب از حرام به لباسم سرایت کند آیا پس از غسل میتوانم در آن لباس نماز بخوانم؟ چون در سفر هستم و لباس دیگری ندارم.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
جواب:
بسم الله الرحمن الرحیم. سلام علیکم و رحمة الله
وقت شما به خیر و برکت و نورانیت در سایه قرآن و ولایت معصومین (علیهم السلام). و تشکر از اعتمادتان به سایت انهار.
بزرگوار  مطابق با فتوای حضرت آیةالله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) در مساله ۱۳۱ـ  کسى که از طریق حرام جُنُب شود، خواه به واسطه زنا باشد، یالواط و یا استمناء، عرق او نجس نیست، ولى مادام که بدن یا لباس او عرق دارد با آن نماز نخواند بنابر احتیاط واجب.
و چون مرجع تقلیدتان فتوا نداده و احتیاط کرده است می توانید از احتیاط مرجع تقلیدتان به فتوای مرجع تقلید دیگر  با رعایت الأعلم فالأعلم رجوع کنید.
و چون فتوای حضرت آیةالله العظمی سیستانی ( مدظله) در مسأله ۱۱۴ ـ این استکه: عرق جنب از حرام پاک است، و نماز با آن صحیح است  می توانید به ایشان رجوع کنید تا نماز خواندن در لباسی که آلوده به عرق جنب از حرام است اشکال نداشته باشد. . یاحقّ.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -