انهار
انهار
مطالب خواندنی

احکام مسافر-قصد اقامه ده روز- آیت الله العظمی مکارم مدظله

بزرگ نمایی کوچک نمایی
احکام مسافر- آیت الله العظمی مکارم مدظله
قصد اقامه ده روز
1- منظور از قصد 10 روز
سؤال:اینجانب با رجوع به رساله حضرتعالی در مورد نیت و قصد 10 روزه برای مسافرت را متوجه نشدم می خواستم توضیحی برای اینجانب بدهید و اگر بنده بخواهم در جایی مثلاٌ 11 روز یا 14 و بیشتر بمانم حکمش چیست و بفرمائید 10 روز از کی حساب می شود مثلاٌ اگر بنده سوم یک ماهی تا 13 آنجا باشم تا کی محسوب می شود؟
پاسخ:منظور این است که بخواهد 10 روز یا بیشتر از آن، در محلی اقامت کند که در اینصورت نماز و روزه کامل است و اگر بخواهد کمتر از 10 روز بماند نماز و روزه شکسته است. و ابتدای 10 روز از ابتدای ورود به مقصد است یعنی از ظهر اول مثلاً تا ظهر فردا یک روز حساب می شود.
2- مفهوم ده روز در کامل شدن نماز مسافر
سؤال:منظور از گذشتن 10 روز در کامل شدن نماز مسافر چیست؟ منظور چه ساعتی است؟ آیا ربطی به اذان ظهر دارد؟
پاسخ:منظور این است که مثلا اگر از ساعت ده روز اول قصد اقامت کرده تا ساعت ده فردا یک روز حساب می شود.  

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -