انهار
انهار
مطالب خواندنی

حکم تکرار اذکار در نماز (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام. آيا ميتوانم در صورت شك كردن يا اشتباه گفتن هر كدام از سلام ها در نماز در صورتي كه وارد سلام بعدي شده ام آن را رها كنم و دوباره تكرار كنيم؟ در صورتي كه در آيه اي از سوره حمد شك كرديم يا اشتباه گفتيم در صورتي كه وارد سوره اخلاص شده ايم ميتوانيم دوباره به سوره حمد برگرديم و آن را تكرار كنيم.
مرجع تقلید: حضرت آیةالله العظمی مکارم شیرازی (مدظله)
 
جواب: سلام علیکم؛ اگر اشتباه خوانده باشید اصلاح و درست خواندن آنچه اشتباه خوانده اید واجب است اما اگر شک داشته باشید به شک بعد از محل اعتنا نکنید و تکرار کردن اگر از روی وسواس باشد جایز نیست. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -