انهار
انهار
مطالب خواندنی

حکم کسی که نتواند نمازش را صحیح بخواند (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام و آرزوی توفیق می خواستم بدانم با توجه به این که رعایت تلفظ حروف عربی از علاقه و میزان قرائت من کم کرده و حتی به علت طولانی شدن و سختی قرائت از میزان نماز خواندن من کم شده و از طرفی به من گفته اند که حتما باید حروف درست تلفظ شوند می خواستم بدانم آیا میشود بدون تلفظ عربی نماز خواند یا قرآن تلاوت کرد؟ از شما بابت پاسخگویی متشکرم.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)

جواب اغلب مراجع عظام تجوید را در نماز واجب نمیدانند و چیزی که باید صحیح خوانده شود رعایت مخارج حروف و صداها و مدّ و تشدید هست.
اگر باید تلاش کنید بدون وسواس نمازتان را اصلاح کنید تا صحیح بخوانید ولی اگر واقعاً از قرائت صحیح نماز عاجز هستید، هر طور نماز بخواند صحیح هست و واجب نیست خود را به مشقّت بیندازد. یاحقّ.  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -